Uygun Banka Kredi

İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası

İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası

İş Bankası Taşıt Kredisi Kampanyası başvurusu nasıl yapılır? İş bankası taşıt kredisi nasıl alınır? İş Bankası taşıt kredisi başvurusu onay alması için şartlar nelerdir? Sizlere bu yazımızda İş Bankası üzerinden araç kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin hangi durumlarda onay alacaklarını ve bankanın müşterilerde nasıl şartlar uyguladıklarından bahsedeceğiz.

Bankalar sıfır km veya ikinci el araç alımlarınız için sizlere destekler vermektedirler. İş Bankası’da sürekli güncel kampanyalarından birisini taşıt kredisi üzerinde yapmaktadır. İş Bankası üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız banka şartlarına uygun olmanız durumunda hemen onay alabilirsiniz. Bu banka sıfır km veya ikinci el araç alımlarınız için size destek kredisi verecek ve sizi hayalinizdeki araç için yardım edecektir. Sizde banka politikalarına uygunsanız İş Bankası üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka verdiği taşıt kredisinde 18 yaşından büyük olan kişilere ve gelir belgesi olan kişilere 60 ay vadeye kadar kredi kullandırmaktadır. Dilerseniz kullanacağınız bu kredilerde banka 3 ay ertelemeli de kredi imkanı vermektedir.

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları 

İş Bankası taşıt kredisi başvurusu yapacak olan müşterilerin kredi notu yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan veya bankalarda kredi sicili bozuk olan kişiler maalesef kredi kullanamazlar. Bankalardan icralık ve avukatlık durumlarınız varsa da İş Bankası size taşıt kredisi maalesef veremeyecektir. Kredi şartlarına uygun olan müşteriler 90 günlük çalışma sürelerini belgeleyebiliyorsanız başvuru yaptıktan sonra onay alabilirsiniz.

Banka şubelerinden kredi başvurusu yapılmaktadır. Kredi başvurusu için bankanın sizden istediği evrakları da yanınızda götürmeniz gerekmektedir. İstenilen evraklar şu şekildedir.

  • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin kimlik ve gelir belgesi
  • Kredi başvuru formu
  • Sıfır araç alımlarında fatura
  • İkinci el araç alımlarında ise ruhsat fotokopisi
  • Diğer evraklar
İLGİLİ YAZIMIZ  Senetle Altın Veren Kuyumcular Yerler

Banka sizden dilerse ek evrak veya kefil isteyebilir. Bu evraklar ile başvuru yaptığınızda 120.000 TL’ye kadar olan kredilerde banka şube onayında değerlendirmektedir.

İkinci El Araçlarda Kaç Yaşına Kadar Kredi Verilir?

Her bankanın sıfır araç kredisi olduğu gibi ikinci el araç kredileri de vardır. Yalnız bankalar ikinci el araçlarda kendi politikalarına göre kredi vermektedir. İş Bankası en fazla 10 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için kredi kullandırmaktadır. Eğer sizde ikinci el araç kredisi alacaksanız bankanın bu yaş sınırına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer 10 yaş üzerinde kredi alacaksanız ve 100.000 TL’ye kadar araç alımı yapacaksanız bankadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka krediyi sıfır araçlarda fatura değerine göre, ikinci el araçlarda ise kasko değerine göre kredi kullandırmaktadır. Bu belirtilen değere göre 120.000 TL’ye kadar olan değerindeki araçların %70’ine kadar değer biçilmektedir. 120.000 TL üzerindeki araçların ise %50’si üzerinden değer biçilmektedir. 200.000 TL değerinde bir araç için 120.000 TL’ye kadar olan %70’lik, 120.000 TL değerindeki rakam için %50’lik değer hesaplandığında 124.000 TL kredi kullanabileceksiniz.

İş bankası ayrıca www.isbank.com.tr adresindeki anlaşmalı mağazalarından sıfır araç alımı yaparsanız banka size uygun faiz oranları ile düşük faizli kredi kullandıracaktır.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları 

Banka kredi faiz oranları için sıfır km ve ikinci el araçlar için ortalama bir oran belirlemektedir. Ayrıca kredi notunuza göre de faiz oranı uygulanmaktadır. İş Bankası taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler kefilsiz olarak kredi alabilmektedirler. Bankanın uyguladığı faiz 60 ay vadeye kadar %1.20 civarındadır. Kredi notu yüksek olan kişiler bu bankadan %1.09 civarında kredi kullanabilirler.

Banka kredisi ile araç satın aldığınızda banka aracınıza rehin koyacaktır. Borcunuz bitesiye kadar bu rehin olur ve borcunuzu ödemezseniz banka arabanıza el koyabilir. Bu sebeple yapacağınız kredi taksit günlerini gelirinize göre yapmanız hem banka sicili, hem de ödemelerde faiz uygulanmaması için önemlidir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Firmaları

Yazımızda sizlere İş bankası taşıt kredisi kampanyası hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yaparak hayalinizdeki araç için destek alabilirsiniz. Fibabanka Taşıt Kredisi Başvurusu (Limit Yok) ve Peşinatsız Taşıt Kredisi Nasıl Oluyor? sayfalarımıza giderek bu konular hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.