Uygun Banka Kredi

Devlet Destekli Konut Kredisi

Devlet Destekli Konut Kredisi

Devlet Destekli Konut Kredisi Veren Bankalar hangileridir. Devlet desteği ile konut kredisi alınır mı? Şimdi size bu haber ile ilgili detayları vereceğiz. Eğer daha önce hiç ev sahibi olmadıysanız ve ev almak istiyorsanız bankalardan konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalardan konut kredisi başvurusu yaptığınız zaman devlet destekli konut kredilerine başvuru yapmalısınız. Bu destek ile alacağınız evin değerinin %25’ine kadar devlet ödemektedir. %25’lik kısmı devlete ödettikten sonra sizde geriye kalan için kredi kullanabilirsiniz. Bu hiç ev sahibi olmayan ve TOKİ üzerinden ev alacak olan kişiler için geçerlidir.

Başvuru yapacağınız bankalar kamu bankaları başta olmak üzere sırasıyla şu şekildedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Akbank, Denizbank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası olarak belirlenmiştir. Bu bankalar üzerinden kullanacağınız konut kredilerinde devlet destekli olarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Devlet desteği en fazla 20.000 TL olarak verilmektedir. 20.000 TL’ye kadar devlet destekli kredi alabilirsiniz. Bu kredileri alabilmeniz için de bazı şartlar vardır.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar (Hemen Al)

Garanti BBVA: Konut (EV) Kredisi

Kredi Başvurusu İçin Genel Şartlar Nedir?

  • TC Vatandaşı olmanız gerekiyor.
  • 2015 tarihinden itibaren kendinize ait ev veya araba olmaması gerekir.
  • Ev almadan önce 36 ay birikim yapmanız gerekli. Bu birikimi banka şubelerinden açtıracağınız hesaba düzenli olarak yapmalısınız.
  • Evlilik çağında olmanız gerekiyor.
  • Banka sicilinizde sıkıntı olmaması gerekir. Kredi kullanım zamanı kredi notunuza bakılacaktır.
  • Bir gelirinizin olması ve bu geliri belgelemeniz gerekiyor.
  • Konut kredisi ile alacağınız ev akrabalardan alınmaması gerekir. Bu işlem anlaşılırsa faizi ile birlikte krediyi geri ödersiniz.
  • Eğer açtığınız hesapta para çekme işlemi yapacaksanız hesap kesim tarihine kadar o çektiğiniz parayı geri yatırmanız gerekiyor.
İLGİLİ YAZIMIZ  Almanya'da Kredi Veren Bankalar (Türk Bankaları)

Devlet Konut Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Eğer şartlara uygunsanız yukarıda verdiğimiz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapacak olan kişi 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Kredi vadesi 120 ay vadeye kadar verilmektedir. Kredi alacak kişi evli ise eş rızası ve evde oturan diğer kişilerin gelir durumları da önemli olacaktır. Bankaya başvurunuzdan sonra onay olup olmadığını öğreneceksiniz. Eğer devlet destekli konut kredisi kullanacaksanız 36 ay önceden para biriktirmeye başlamalısınız.

Bu yazının resmi gazete ilanı için tıklayınız.

UYGUNBANKAKREDİ.COM | İSTANBUL

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.