Uygun Banka Kredi

Peşinatsız Taşıt Kredisi Nasıl Oluyor?

Peşinatsız Taşıt Kredisi Nasıl Oluyor?

Peşinatsız Taşıt Kredisi : Sıfır veya ikinci el araç alımlarında müşterilerin merak ettikleri konulardan birisi de peşinatsız araç alımı nasıl yaparım olmuştur. Peşinatsız taşıt kredisi almanız için hem sizin hem de alacağınız arabanın bazı özellikleri yerine getirmesi gerekiyor. Maalesef ki her aracın peşinatsız olarak kredi alması zordur. Çünkü bankalardan kredi alacaksanız BDDK tarafından getirilen bir yasa vardır. Bu yasa aracın belirli bir değerinin belirli bir oranına kadar kredidir. Ayrıca bu yasada taşıt kredileri en fazla 60 ay vadeli olarak verileceği de açıklanmıştır.

Araba kredisi almak isteyenler arabanın tamamına kredi alabilir miyim diye merak etmektedirler. Eğer sıfır araç alacaksanız bazı otomobil firmalarını takip etmelisiniz. Özellikle Renault, Dacia, Opel, Ford gibi mağazalar sene sonuna doğru kampanyalar yapmaktadırlar ve sıfır araç alacaklara peşinatsız kredi ile araç vermektedirler. Bu kampanyaları araçların orijinal internet sitelerinden takip edebilirsiniz.

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Banka Var mı?

Bankalar bir taşıt alacağınız zaman o taşıtın yaşına ve taşıtın kasko değerine göre size kredi verirler. Taşıt kredilerinde bu işlem böyleyken peşinatsız bankalardan araba kredisi almak istiyorsanız bazı yöntemler vardır. Birinci yöntem kasko değeri yüksek araçları bulmaktır. Araç Kasko değeri yüksek araçlar yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kasko değeri yüksek aracı bulduğunuzda peşinatsız olarak kredi alabilirsiniz.

Eğer bu şekilde bir araç bulamadıysanız da bankaya başka bir ipotek vermeniz gerekiyor. Vakıfbank üzerinden işlem yapacaksanız başka bir araba ipoteği verebilirsiniz. Vakıfbank araç ipotekli kredi veren tek bankadır. Diğer bankalardan işlem yapacaksanız da bir tapu ipoteği vererek peşinatsız araç kredisi alabilirsiniz. Verdiğiniz ipoteği peşinat olarak sayarlar.

İLGİLİ YAZIMIZ  Denizbank Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

İkinci el araçlarda ve sıfır araçlarda 120.000 TL’ye kadar değeri olan bir aracın %70’ine kadar, 120.000 TL üzerinde olan bir aracın 120 binden sonrasına da %50’sine kadar limit belirlemektedirler. 100.000 liralık bir araç aldığınızda 70 bin lira kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan 30.000 TL bankaya peşinat olarak verilecektir.

Peşinatsız Araç Alımı

Eğer banka kredisi kullanmayacaksanız senetle araba veren yerler veya finansal kuruluşlardan peşinatsız araba alabilirsiniz. Sıfır araçlar için yukarıda söylediğimiz gibi kampanyaları takip edebilirsiniz. İkinci el araç alacaksanız da senetle araç satan yerlere başvuru yaparak peşinatsız işlem yapabilirsiniz. Peşinatsız senetle araç alacaksanız da bir kefil vermeniz gerekiyor.

Ayrıca bazı finansal kuruluşlarda taksitle peşinatsız araç alımı yaptırmaktadır. Tabi senetle ve finansal kuruluşlardan araç alacağınız zaman aracın fiyatının epeyce bir fazlasını geri ödemiş olursunuz. Bu taksitlerle genel olarak artar ve tüm borçlar bittiğinde aracın değerinin 2 katı kadar para ödemiş olursunuz. Bu yüzden hesaplamanızı da iyi yapmanızı öneririz. Senetle araba veren yerler en fazla size 36 ay vadeli olarak araç vereceklerdir. 36 ay boyunca borcunuzu gününde ödemelisiniz. Aksi taktirde senet işleme girer ve ödediğiniz paralar yanarak araçsız kalabilirsiniz. Güvenilir ve referansı olan yerlerden taksitle araç alımı yapınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.