Uygun Banka Kredi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nasıl Alınır? Ziraat Bankası emekliye kredi veriyor mu? Emekliye en uygun faizle kredi veren banka Ziraat Bankası mı? Sizlere bu yazımızda emekli olup bankalardan kredi başvurusu yapmak isteyenlerin Ziraat Bankası üzerinden emekli kredisi alıp almayacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Kamu bankası olarak hizmet veren ve Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her müşteriye özel olarak verilen bu kredilerde banka şartlarına uygun olmanız durumunda hemen kredi onayı alabiliyorsunuz. Özellikle emekli olan kişiler emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan aldığında kredi notu düşük olsa bile hemen kredi onayı alabilecektir.

Ziraat Bankası emekli bankası olmasından dolayı emekli olan vatandaşların da sürekli kredi başvurusu yaptığı bankaların başında gelmektedir. Banka kredi başvurusu yapacak olan müşterilere uygun faizlerle ve anında onay vermektedir. Bu kredi kampanyası Ziraat Bankası emekli kredisi adı altında verilmektedir. 100.000 TL’ye kadar limit olan bu kredide aldığınız krediyi 60 ay vadeye kadar ve 3 ay ertelemeli olarak kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredi Kampanyası Nedir?

Eğer Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu yapacaksanız ülkedeki en uygun faiz oranı ile kredi alacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu yapacak olan kişiler emekli maaşını başka bankadan alıyorsa bu bankadan emekli maaşı alması gerekmektedir. Ziraat Bankası emekli kredisi olarak verilen bu kredilerde emekli maaşınızı hemen taşıdığınızda krediniz onaylanacaktır.

Banka kredi verirken sizin kredi notunuza bakmadan kredi verecektir. Kredi başvurusu yapacak olan emekli icralık ve avukatlık olmaması yeterlidir. Kredi aldığınızda banka kredi notunuz düşük olsa bile onay verecektir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İcralık Emekliye Kredi Veriyor mu?

Bir emekli olan kişi kredi sicili bozuk olsa da bankadan kredi alabiliyor. Bankanın sadece emekliler için yaptığı bir kampanya olan bu kredilerde icralık olmanız durumunda da icralık borcunuzu kapatıp, borcu yoktur kağıtları ile birlikte başvuru yaparsanız hemen krediniz onaylanacaktır. Tabii ki maaş taşıma şartı da vardır. Ziraat Bankası emekli olan kişiler icralık borçlarını kapatmazlarsa kredi alamazlar. Bankadan maaş alıyorsanız icra dairesindeki ve bankadaki tüm borçlarınızı kapatarak 24 saat sonra banka şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Emekli kredisi kullanacak kişilerin merak ettikleri konulardan birisi de emekli yaş sınırıdır. Banka 75 yaşına kadar olan tüm TC emeklilerine kredi imkanı vermektedir. Bazı şubeler bu kredilerde yaş sınırını 70 olarak yapmaktadır. Yaşınız ne kadar büyük olursa banka hayat sigortası da o kadar yüksek çıkacaktır. Kredi yaş sınırı olarak 75 yaşına kadar veren bir şubeden de 75 yaşında bir emekli kredi kullanamaz. 74 yaşında olan bir emekli 12 ay vadeli kredi kullanacaktır. Emekli yaşının ve vade sayısının toplamı 75 olmalıdır.

Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden emekli kredisi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Banka üzerinden maaş alıyorsanız sadece kimliğinizle birlikte en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Bu kredilerde 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi kullanmak içindir. Eğer bankadan konut kredisi veya taşıt kredisi alacaksanız kendi kimliğiniz, ek gelir belgeniz, ev hane halkı kimlik ve gelir belgeleri ile alacağınız mülk ev ise tapusu, sıfır araç ise faturası, ikinci el araç ise de ruhsatını bankaya giderken götürmeniz gerekiyor. Konut ve taşıt kredilerinde bankadan kredi kullanabilmeniz için evli iseniz eş rızası belgesini de bankaya vermeniz gerekmektedir.

İLGİLİ YAZIMIZ  En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
10 Bin TL60 Ay245 TL
20 Bin TL60 Ay540 TL
30 Bin TL60 Ay813 TL
40 Bin TL60 Ay1.085 TL
50 Bin TL60 Ay1.351 TL

Eğer bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız güncel faiz oranlarını resmi internet sitesinden öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar ve Denizbank Emekli Kredisi Nasıl Alınır? sayfalarımıza giderek bu krediler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.