Uygun Banka Kredi

Yıllık Ödemeli Kredi Veren Bankalar | 2020

Yıllık Ödemeli Kredi Veren Bankalar | 2020

Yıllık Ödemeli Kredi Veren Bankalar hangileridir? Yıllık ödemeli kredi almak için şartlar nelerdir? Yıllık ödemeli kredi almak için borç ödeme tablosu nasıl oluşturabilirim? Sizlere bu yazımızda yılda 1 ödemeli krediler hakkında bilgiler vereceğiz.

Ülkemizdeki bankalar kredi verdikleri zaman belirli şartlara ve belirli vadelere göre sizin aldığınız krediyi taksitlere bölerler. Bu vadelerde bankalar aylık olarak işlem yapmasını severler. Aylık olarak belirttiğiniz tarihte kredinizin geri ödemesini yapabilirsiniz. Bazı durumlarda kişiler ve iş durumuna göre yıllık ödemeli krediler alabilirsiniz. Bu kredileri herkes alamaz. Bazı şartlara uygun olan müşteriler yıllık ödemeli kredi alabilirler.

Yıllık ödemeli krediler genel olarak çiftçilere ve kobi olan esnaf müşterilerilere kullandırılan kredilerdir. Bir kişi ihtiyaç kredisi aldığı zaman 60 ay vadeli ve aylık ödemeli kredi alırken, çiftçi vatandaşımız 60 ay vadeli krediyi 5 kere ödemeli olarak alabilmektedir. Bu kredilerde özellikle hasat zamanlarında sizlere kredi verilmektedir. Şimdi sizlere bu krediler nasıl alınır başvuru şartları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Yıllık Ödemeli Kredi Nedir? Hangi Bankalar Kredi Verir?

Yıllık ödemeli kredilerde bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman senede bir ödemeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Yıllık ödemeli kredi veren bankaların arasında ilk olarak kamu bankaları geliyor. Kamu bankalarından yıllık ödemeli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yıllık ödemeli kredilerde çiftçiler hasat zamanları dönemlerinde kobilerde sezon dönemlerinde ödemelerini yapabilirler. Özellikle turizm ile uğraşanlar bu kredileri alabilmektedirler.

Bankalardan kredi alacağınız zaman başvuru esnasında yıllık ihtiyaç kredisi, yıllık konut kredisi veya yıllık araç kredisi olarak belirtmeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler banka şartlarına uygun müşteri olması gerekiyor. Kredi başvurusu için şartların başında kredi notu gelmektedir. Kredi notu yüksek olan, banka sicillerinde sıkıntı olmayan kişiler bu kredileri kullanabilirler. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Olur? sayfamıza giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Türk Telekom Hattı Üzerinden Nasıl Kredi Alınır?

Banka sicilinizin uygun olması durumunda aşağıdaki bankalardan yıllık ödemeli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yıllık Ödemeli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren ve her kredi çeşidi için uygun faiz oranları ile hizmet veren bankalardan birisidir. Bu bankadan yıllık ödemeli kredi başvurusunu sadece çiftçiler yapabilmektedir. Çiftçi olup kredi başvurusu yapacak olan kişiler aldıkları kredileri hasat zamanı veya yılda 1 ödemeli olarak kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredilerinde 60 ay vade, konut kredilerinde 180 ay vade, taşıt kredilerinde ise 60 ay vade ile işlem yaptırmaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusu için banka politikalarına uygun olmanız ve banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Yılda Bir Ödemeli Kredi Başvurusu

Şekerbank üzerinden de yılda bir ödemeli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka şartlarına uygun olan müşteriler çiftçi ve kobi olmaları durumunda yılda 1 ödemeli kredi alabilmektediler. Başvuru yapacak olan kişiler kobi ise bir ipotek vermeleri gerekiyor. 120 ay vadeye kadar senede bir kere ödemeli kredi almak istiyorsanız size en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

Çiftçi olan kişilerde 60 ay vadeye kadar kredi başvurusunda bulunabilirler. ÇKS belgeniz varsa ve banka politikalarına uygunsanız onay aldığınız kredilerde yılda bir ödemeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Şekerbank çiftçi olan kişilere genç çiftçi kredisi, tarla kredisi, traktör kredisi gibi birden fazla destek kredileri vermektedir. Üstelik bazı kredilerde devlet desteği aldıkları için faizsiz olarak ve hibe olarak da krediler vermektedirler.

Denizbank Yıllık Ödemeli Kredi Başvurusu

Denizbank tarım bankacılığı adı altında kredi isteyen müşterilerine tarım kredisi adı altında senede bir ödemeli kredi imkanı vermektedir. Sizde bu bankadan 120 ay vadeye kadar çiftçi kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca en az 3 yıllık vergi levhası olan ve KOBİ kaydı olan müşterilere de ipotek vermeleri durumunda kobi kredileri 1 yılda bir ödemeli olarak verilmektedir. Kredi başvurusu için en yakın Denizbank şubesine gidebilirsiniz. Kredi onayı almak istiyorsanız bankanın politikalarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir.

İLGİLİ YAZIMIZ  En Kolay Kredi Veren Bankalar (Hemen Onay Al)

Akbank Yıllık Ödemeli Krediler

Akbank’ta sadece çiftçi olan kişilere tarım kredisi adı altında senelik ödemeli kredi imkanı vermektedir. Dilerseniz Akbank çiftçi kredisini 3 ayda bir veya 6 ayda bir ödemeli olarak da alabilirsiniz. Size en yakın Akbank tarım bankası şubesine giderek bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Arsa alımlarınızda, traktör alımlarınızda, sera kredisi almak istediğinizde, hayvancılık kredilerinde senelik ödemeli olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Sera Kurmak İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır? yazımıza girerek bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.