Uygun Banka Kredi

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Olur?

09.01.2020
24
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Olur?

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Findeks kredi notumu nasıl öğrenirim? Bankalardaki kredi puanı sorgulaması ücretsiz mi? Bu soruların cevaplarını sizlere vereceğiz. Bankalardan kredi ve kredi kartı gibi birçok kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız, banka kredi puanınızın uygun müşteriler arasında olması gerekiyor. Özellikle son 2 yıldır bankalar kredi notuna daha çok bakmakta ve uygun olmayan müşterilere anında olumsuz cevap vermektedirler. Hal böyle olunca müşteriler de kredi notunu nasıl öğrenirim, bu öğrenmede ücret öder miyim gibi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Şimdi bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer bir kredi puanı sorgulaması yapacaksanız ücretli ve ücretsiz olarak destek alabilirsiniz. Ücretsiz destek aldığınızda fazla detaylandırma göremezsiniz ama eğer ücretli olarak kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız tam detaylı olarak puanınıza kadar öğrenebilirsiniz. İşte bu yazımız ile ilgili detaylar.

Bankalardan Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notunuzu öğrenmeden önce bilmeniz gereken bankaların krediler için verdiği sistemdir. Eğer bir kredi almak istiyorsanız en az 1100 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekiyor. 1100 ve üzerinde yani sınırda olan kişilerin kredi sicilleri de iyi olmalı. Eğer sorunsuz, anında, online olarak, evraksız ve gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız da kredi notunuzun en fazla 1400 olması gerekir.

Eğer sizde kredi notunuzu bilmiyorsanız www.findeks.com sitesi üzerinden ücretli olarak tüm detayları ile birlikte kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların internet bankacılığını kullanarak, mobil şubesini kullanarak da ücretli olarak kredi notunuzu öğrenebilir ve kredi notunuza göre ne kadar kredi alabileceğinizi de görebilirsiniz.

Bankalardan Kredi Notu Öğrenilir mi?

Kredi puanı Kredi Kayıt Bürosu kısa adıyla KKB tarafından bankalara satılır. Eğer siz bir bankaya girer ve ben kredi notumu öğrenmek istiyorum derseniz size işlem yapmazlar. Yukarıda verdiğimiz yollarla size kredi notu sorgulama imkanı tanımaktadırlar. Ama eğer bir kredi başvurusu yapacaksanız o anda size bireysel temsilci kredi puanınızın kaç olduğunu söyleyebilir. Direk gibi kredi notu öğrenmenize izin vermeyeceklerdir.

İLGİLİ YAZIMIZ  60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi notu sorgulamasını internet üzerinden yapan bankalar şunlardır. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Denizbank, Akbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Anadolu Bank, Şekerbank, Burgan Bank, Fibabanka, ING, Odeabank ve TEB’dir. Bu bankaların internet bankacılığını veya mobil şubesini kullanıyorsanız kolay bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama

2020 yılında çıkan yeni bir işlem ise e-devlet sistemi üzerinden kredi notu sorgulama işlemidir. Sizde eğer e-devlet sitesine şifreniz ile giriş yaparsanız kredi risk raporunuzu ayda 2 kere ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bunun için www.turkiye.gov.tr adresine giriniz. TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi yazınız. Eğer bir şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında kimliğinizle kendinize şifre oluşturabilirsiniz. Yine eğer şifrenizi daha önce aldıysanız ve unuttunuz veya kaybettiyseniz de PTT şubesine giderek 10 TL verip yeni şifrenizi alabilirsiniz. Size yeni şifreniz mesaj olarak atıldığında siz o şifreyi ilk giriş yaptığınızda değiştirmek zorundasınız. Bunun için akılda kalan bir numara yapmanızı tavsiye ederiz.

Şifre ile giriş yaptıktan sonra sayfada karşınıza arama ekranı çıkacaktır. Burada hangi hizmetten yararlanmak istiyorsanız o hizmeti yazacaksınız. Arama kısmına “Kredi Risk Raporu” yazarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Size söylenen yerleri doldurduktan sonra risk raporunuz hazırlanacaktır. Burada fazla detaylı olarak puanınızı görmeyebilirsiniz. En güzel yöntem findeks sitesidir. Findeks sitesine girip kredi puanı sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi notu sorgulama, ücretli ve ücretsiz nasıl olur bunun hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz kredi notu hakkında sormak istediklerinizi de aşağıdaki yorumlar kısmında bize sorabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Araç Kasko Değeri Yüksek Olan Tüm Araçlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.