Uygun Banka Kredi

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar hangileridir? İnşaat tamamlama kredisi başvurusu nasıl yapılır? İnşaat Tamamlama kredisi almak için hangi bankalardan işlem yapmalı? Sizlere bu yazımızda inşaat yapan ve inşaatı yarım olan kişilerin bankalardan kredi başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir inşaat işiniz var ve bu inşaatın belli bir bölümünden sonra nakit sıkıntısı yaşıyorsanız bankalardan destek alarak inşaat tamamlama kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnşaat tamamlama kredisi bazı bankalarda bazı politikalara göre verilmektedir. Sizde bu politikalara uygunsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bankalardan kredi alacağınız zaman sicil durumunuz önemlidir. İnşaat tamamlama kredilerinde hem sicil durumu hem de inşaatın durumuna bakılarak kredi verilmektedir. Eğer yeni başladıysanız kredi alamaz, banka siciliniz bozuksa da onay alamazsınız. Dilerseniz şimdi sizlere  bu kredinin başvuru aşamaları ve şartları hakkında bilgiler verelim.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar 2020

Bankalardan hangi tür kredi başvurusu yaparsanız yapın öncelikle bankanın uyguladığı politikalara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Sizde eğer inşaatınız için kredi alacaksanız hem sizin sicilinizin hem de inşaatınızın bazı aşamalardan geçmiş olması gerekecek. İnşaatının başlaması ve yarısından fazla bitmiş olması gerekecektir. Kredi onayı aldığınızda inşaatınıza bir ekspert gönderilecek ve %70 üzerinde biten inşaat raporu almanız durumunda kredi kullanabileceksiniz.

Eğer bu şartlara uygunsanız ve banka sicilinzide sıkıntı yoksa aşağıdaki bankalardan kolayca kredi başvurunuzu yapabilir ve inşaatı tamamlamak için destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusu yapacağımız zaman uygun faizler verdiği için ilk önce kamu bankası olan Ziraat Bankası tercih edilmektedir. Sizde bu bankadan yarım kalan inşaatınızı tamamlamak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnşaatınız ve inşaat olan arsa banka tarafından ipotek alınacaktır. Bu krediyi ekspertiz değerine göre kullanacaksınız. Banka inşaat tamamlama kredilerinde 120 ay vadeye kadar imkan vermektedir. Eğer inşaatınız %70 ve üzerinde bitişi varsa bu krediyi kullanabilirsiniz. Kredi kullanmak istiyorsanız evraklarınız ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası köyde ev yapma kredisi adı altında da krediler vermektedir. Bu krediler içinde bankalara giderek destek kredisi hakkında bilgiler alabilirsiniz.
İLGİLİ YAZIMIZ  Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar | 2020

Denizbank İnşaat Tamamlama Kredisi Nasıl Alınır?

Özel bankalar arasında en çok tercih edilen banka olan Denizbank üzerinden de inşaat tamamlama kredisi alabilirsiniz. Banka 120 ay vadeye kadar inşaatın bitiş durumu %70 olduğunda kredi verecektir. Devlet destekli ve bankanın kendi yaptığı kampanyalara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için size en yakın Denizbank şubesine gidecek ve evraklarınızı verdikten sonra kredi başvurunuzu gerçekleştireceksiniz. Denizbank inşaat tamamlama kredisi sizin ve şirketinizin sicil durumuna göre verilmektedir.

Şekerbank Ev Tamamlama Kredileri 

Eğer yaptığınız inşaat yarım kaldıysa ve inşaat tamamlama kredisi almak istiyorsanız Şekerbank üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnşaatınızın %70 ve üzerinde bitiş olması durumunda banka size 120 ay vadeye kadar kredi verecektir. Bu bankadan yaptığınız kredi başvurularında onay almanız durumunda senede 1 ödemeli olarak da kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için size en yakın Şekerbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. 30 Yıl Vadeli Şekerbank Konut Kredisi sayfamıza giderek bu bankanın konut kredileri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halkbank İnşaat Tamamlama Kredi Başvuru

Halkbank üzerinden inşaat tamamlama kredisi alacak olan müşterilerin yarım kalan inşaatları %70 üzerinde bitmiş olması gerekiyor. Banka size yaptığı ekspertiz değerinde belirtilen rakamın %80’ine kadar kredi kullandırmaktadır. 120 ay vadeye kadar verilen bu krediler için başvuru sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki evrakları hazırladığınızda direk bankalardan kredi başvurusu yapabilir ve 1 hafta içinde sonuç alabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir belgeleri
  • Vergi levhası
  • Bilanço evrakları
  • İmza sirküsü
  • Binanın performans raporları
  • Ortak pay belgesi
  • Oda kayıt belgesi

Sizlere bu yazımızda İnşaat Tamamlama kredileri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan alacağınız krediler ile inşaatınızı tamamlayabilirsiniz. Bu verdiğimiz bankalar haricinde Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Burgan Bank, Vakıfbank gibi bankalardan da inşaat tamamlama kredisi alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan İpotekli Kredi Veren Bankalar Listesi [Araç-Ev-Arsa] sayfasına giderek inşaat sonrasında evleri ipotek ederek nasıl kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Vodafone Hattı Üzerine Kredi Nasıl Oluyor?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.