Uygun Banka Kredi

Rotatif Kredi Veren Bankalar ve Şartları?

Rotatif Kredi Veren Bankalar ve Şartları?

Rotatif Kredi Veren Bankalar hangileridir? Rotatif kredi başvurusu nasıl yapılır? Bankalardan rotatif kredi almak için nasıl işlem yaparız? Sizlere bu yazımızda Rotatif kredi alacağınız bankalar hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Kredi başvurusu yapacak olan esnaf vatandaşların, ticari krediler haricinde başvuru yapacakları bir diğer kredi türü rotatif kredilerdir. Bu kredileri alabilmek için esnaf olmanız gerekiyor. Kredilerde bankaların belirlediği vadeler kadar ancak başvuru yapabilirsiniz. Rotatif kredilerde bankalar genellikle kısa vadeler ile işlem yapmaktadırlar. Eğer sizde ticari müşteri grubundaysanız ve çalıştığınız bir banka varsa bu bankaya giderek rotatif kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Rotatif kredileri diğer kredilerden ayıran en büyük özellik, bu kredilerin anapara ödemesinin bir zamanı olmamasıdır. Eğer krediyi alacağınız zaman 12 ay vadeli olarak işlem yapacaksanız, bu 12 ay içinde bir gün parayı ödeyebilirsiniz. Faizler günlük olarak hesaplanır ve siz ödeme yapacağınız zaman net ödeme rakamını öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere rotatif kredi başvurusu hakkında çalışma yapan bankaları verelim.

Rotatif Kredi Veren Bankalar

Kredi kampanyasına katılmak istiyorsanız, öncelikle ticaret sicilinizin olması gerekiyor. Eğer esnaf değilseniz, bireysel olarak rotatif kredi kullanamazsınız. Rotatif krediler özellikle sürekli para işlemleri yapan şirketler için çok önemli bir kredidir. Bu önemli olmasından ötürü bankalarda bu kredilerde müşterilerine yüksek faiz uygulamaktadırlar. Hızlı ve anında alabileceğiniz bu kredileri sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, yüksek faiz ile işlem yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Rotatif kredilerde uygulanan faizler dönem faizleri olarak bilinmektedir. Sizde eğer bu krediyi kullanacaksanız ilk olarak kamu bankalarını ve daha sonra çalıştığınız banka üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kısa süre içinde değerlendirilecek ve hemen onaya sunulacaktır.

İLGİLİ YAZIMIZ  Öğrenciye Kredi Veren 6 Banka (Hemen Al)

Rotatif Kredi Avantajları Nelerdir?

Rotatif Kredi avantajları açıklamamız da eğer bir para ihtiyacınız varsa ve diğer ticari krediler sizin zamanınızı alacaksa, rotatif kredilere başvuru yapabilirsiniz. Bankanın bir diğer avantajı ise bu kredilerin aylık ödemesi olmamasıdır. 12 aylık bir vade yaptığınızda kredi borcunu komple 12 ay sonra ödeyebilirsiniz. Kredi başvurusunu TL cinsinden yapabileceğiniz gibi ayrıca döviz para birimlerini kullanarak da kredi kullanabilirsiniz. Banka size bir kredi limiti belirleyecektir ve bu kredi limitine göre kredinizi kullanacaksınız. Dilediğiniz zaman bu limit üzerinden para çekebilir ve kullandığınız kadar istediğiniz zaman geri yatırabilirsiniz.

İhtiyaç finansmanı olarak verilen bu kredilerdir. Eğer bankaya bir teminat vererek kredi kullanacaksanız daha uygun faizlerle rotatif kredi kullanabilirsiniz.

Rotatif Kredilerin Özellikleri Nedir?

Rotatif krediler yazımızın başında da dediğimiz gibi 12 ay vadeye kadar verilen bir kredi türüdür. 12 ay üzerinde maalesef başvuru yapamazsınız. Rotatif kredi başvurusu banka şubelerinden yapılmaktadır. Bankaya imza karşılığında alacağınız bu kredilerde ayrıca çek veya ipotek vererek de teminat gösterip kredi kullanabilirsiniz.

Özellikle çek ile kredi kullanmak isteyen vatandaşların bu kredilere başvuru yaptığını söylemek istiyoruz. Bu kredilerde vadesi gelmeyen çekleri bankaya vererek, bu çekleri teminat olarak göstererek başvuru yapılmaktadır. Bankanın kabul edeceği çekler kısa vadeli çekler olması gerekiyor. Uzun vadeli çeklerde bazı bankalar kabul etmemektedir. Ayrıca çek müşterisinin de sicili önemlidir. Eğer daha önce bir sıkıntı yaşadıysa sizin verdiğiniz çek teminat olarak kabul olmayabilir.

Rotatif kredi veren bankalar çek kırdırma işlemlerini faktöring firmaları ile birlikte yapmaktadırlar. Bu kredilerin en büyük özelliklerinden birisi de vadesi gelmeden daha uygun faizlerle kredinizi kapatabilmenizdir. Eğer rotatif krediyi düzenli olarak öderseniz, para ihtiyacınız olduğunda aynı bankadan hazır kredi limitinizin olacağını ve ihtiyaç durumunda hemen hesabınıza atacağınızı da söylemek istiyoruz.

İLGİLİ YAZIMIZ  ING Konut Kredisi Başvurusu ve Yapılandırma

Hangi Bankalar Rotatif Kredi Veriyor?

Bu kredileri alabilmeniz için ticari müşteri olmanız ve KOBİ olmanız gerekmektedir. Ticari firma ve şirket olan kişilerde bu kredileri kullanabilirler. Ama eğer bireysel şirketiniz var ve kobi değilseniz bankalar sizlere bu kredi için onay vermeyecektir. Sizde şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bazı bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  • Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank,
  • Denizbank, Garanti BBVA, Akbank, QNB Finansbank, İş Bankası, ING, Burgan Bank, TEB, Şekerbank, Odeabank, HSBC Bank, Yapı Kredi Bankası,
  • Faizsiz kredi veren katılım bankaları olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans katılım bankası, Emlak katılım Bankası üzerinden de rotatif kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Rotatif Kredi Ödenmezse Ne Olur?

Kredi başvurusu yaptığınızda onay almanız durumunda sizin bu krediyi ne zaman ödeyeceğinizi soracaklardır. En fazla 12 ay vade yapabilirsiniz. 12 ay içinde istediğiniz zaman bu krediyi ödeyebilirsiniz. 10 Mayıs 2020 tarihinde kredi kullandığınızı düşünürsek, 10 Mayıs 2021 tarihine kadar bu krediyi ödemeniz gerekmektedir. Eğer bu tarihte de ödeme yapmadıysanız 90 günlük bir süreç daha sizlere verilecektir. Yalnız bu süreçte her gün yeni bir faiz uygulanacak ve kredi skorunuza düşük olarak etki edecektir.

Bu verilen 90 günlük sürede de ödeme yapılmadıysa banka sizi icraya verecektir. Verdiğiniz teminatlar üzerinden bu icralık borçlarınızı satılarak ödeneceğini söylemek istiyoruz. Rotatif kredi ödemesi yapmadıysanız ve icralık olduysanız, kredi kullanan şirket sahipleri ve şirketin artık bankalarda kara listede olduğunu da söylemek istiyoruz. Eğer krediyi ödeyecek gücünüz yoksa, vade tarihi gelmeden banka şubesine gidebilir ve kredi için yapılandırma teklif edebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Rotatif Kredi Veren Bankalar ve Şartları hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurunuzu yapabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Esnafa 30.000 TL Kredi Başvurusu (Hızlı Onay Al) ve Denizbank Esnaf Kredisi Başvuru & Şartları sayfalarına giderek bu krediler hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Denizbank IBAN Numarası Öğrenme

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.