Uygun Banka Kredi

Ziraat Bankası Altın Hesap (Açmak-Kapatmak)

02.06.2020
10
Ziraat Bankası Altın Hesap (Açmak-Kapatmak)

Kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden altın hesap açarak sizlerde yatırımlarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası altın hesap açmak için nereye başvuru yapmalı, bu hesabın avantajları nelerdir yazımızda sizlerle bunların hakkında bilgiler vereceğiz.

Eğer bir yatırım için fırsat arıyorsanız Ziraat Bankası üzerinden yapılan altın hesap açma işlemleri için bankadan destek alabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden istediğiniz zaman bu altın hesabı açabilir. Dilerseniz vadeli, dilerseniz de vadesiz olarak işlem yapabiliyorsunuz.

Altın hesapları genellikle bankaların müşterilerine vadeli olarak altınlarını biriktiren bir hesaptır. Bu hesap açıldıktan sonra kendi altınlarınızı gram üzerinden yatırabilir veya daha sonra istediğiniz zaman bankadan gram altın alarak hesabınıza ekleyebilirsiniz. Yastık altında biriktirdiğiniz bu altınları çalınmasından da korkuyorsanız bankaların en güvenli yer olduğunu söyleyebiliriz. Açtırdığınız altın hesabı sonrasında banka faizli bir şekilde sizlere bu altınlarınızı çoğaltmak için fırsatta verecektir. Hesap açtırmak için birden fazla yöntem vardır. Sizde bu yöntemler ile istediğiniz zaman hesabınızı açtırabilir ve aynı gün içinde kazanmaya başlayabilirsiniz. Sizlere şimdi Ziraat Bankası Altın Hesap hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz.

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Vadesiz altın hesabı için, yatırım yapacağınız altınları TL cinsine veya dilerseniz Euro, Dolar cinsine bağlayabileceksiniz. Ziraat Bankası hesabınızı açtıktan sonra bu işlemleri kolay bir şekilde internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Günlük olarak kazançlarınızı hesaplayacağınız gibi, altın alım satım işlemlerini de internet bankacılığı ve Ziraat mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Hesap açmak için size en yakın banka şubesine gidebilir, Müşteri hizmetleri numarasını arayabilir veya Ziraat Bankası hesabınız varsa internet bankacılığı üzerinden altın hesap oluşturabilirsiniz. Online ve internet üzerinden yapılan işlemlerde günlük limitiniz gram olarak 3.000 olacaktır. 3.000 gram limit üzerinde bir sonraki gün işlem yapabilirsiniz. Ayrıca günlük olarak alım satım yapacaksanız toplamda 6 işlem yapabiliyorsunuz. Bu işlem limitleri günlük olarak verilir. Her yeni günde limitler sıfırlanır.

İLGİLİ YAZIMIZ  Denizbank Güncel Mevduat Faiz Oranları | 2020

Altın hesap açtığınızda yapacağınız işlemler altının 1000/1000 saflığına göre hesaplanacaktır. Ayrıca açtığınız altın hesabı için bir vergi ödemezsiniz. Vergi ödemesi haricinde masraf ödemeniz de olmayacaktır. Ziraat Bankası altın hesabını açtıktan sonra altın bozdurmak için mesai saatleri içinde 09.00 ile 18.00 arasında işlem yapabilirsiniz. Gram üzerinden işlem yapılarak hesaplanacak altınlarınız Türk Lirası veya dolar olarak sizin istediğiniz para birimine göre hesabınıza hemen yatacaktır.

Ziraat Bankası Altın Hesap (Vadeli)

Ziraat Bankası üzerinden yatırım yapmaya karar verdiyseniz ve vadeli altın hesabı açacaksanız en çok 400 güne kadar vade yaptırabilirsiniz. Hesap açmak içinde banka bazı kurallar koymaktadır. Bu kurallardan birincisi altınların en az 10 gram ve üzerinde olmasıdır. 1 gram altın ile vadeli altın hesabı açamazsınız. Bankanın yatırılan altınlardan vergi almadığını söylemiştik. Yalnız kazandığınız faizlerden %15 stopaj vergisi ödemeniz gerekmektedir. Sizde bu hesaplardan yararlanmak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Vakti Kampanyası

Bankaların son zamanlarda yaptığı kampanyalardan birisi de altın hesabı kampanyaları olmaktadır. Sizde Ziraat Bankası üzerinden biriktirdiğiniz altınları vadeli hesap açarak faiz ile kazanabilirsiniz. Bu şekilde Ziraat Bankası altın vakti kampanyasına katılmış olursunuz. Bankaya gittiğinizde size banka müşteri temsilcisi gerekli ilgi ve alakayı gösterecektir.

Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız işlemlerde evde duran tüm altınlarınız hesaplanacak ve altınlar gramına göre hesabınıza yatacaktır. Bu durumda hesabnızda sadece gram olarak karşılığını göreceksiniz. Altın fiyatları arttımı sizde kazanabilirsiniz. Bunu hergün takip edeceğiniz platfrom internet bankacılığıdır. Resmi internet sitesi olan www.ziraatbank.com.tr adresine girerek hemen altın vakti kampanyasına katılmak için başvuru yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  2020 İş Bankası Mevduat Faiz Oranları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.