Uygun Banka Kredi

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru nasıl yapılır? İş Bankası sim kart blokesi nasıl kalkar? İş Bankası üzerinden ATM ve internetten sim bloke çözme işlemleri yapılır mı? Merak ettiğiniz bu soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Ülkemizdeki en köklü bankalardan birisi olan İş Bankası üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri yapabilirsiniz. Sim kart bloke olması sizin hattınızın değişmesi veya sim kartınızı başka bir operatöre taşımanız durumunda olacaktır. Özellikle 4.5G’ye geçiş zamanlarında bu hatayı pek çok kişinin aldığını söylemek isteriz. Çünkü eski hattınızı verip yerine yeni bir sim kart alıp 4.5 G’ye geçiş yapılmaktadır. Bu yüzden bankalarda tedbir amaçlı sim kartınıza bloke koymaktadır. Şimdi sizlere bu yazımızda İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Başvurusu nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer kartınızda sim kart bloke hatası alıyorsanız her hangi bir sıkıntı yapmanıza gerek yoktur. Oturduğunuz yerden bu işlemleri çözebilirsiniz.

İş Bankası Maximum Sim Kart Bloke Kaldırma

Özellikle banka hesaplarınıza girerken banka size bir doğrulama şifresi göndermektedir. Bu internet bankacılığına giriş için tek kullanımlık şifredir. Sim kartı bloke olan kişiler bu şifreyi alamazlar. Kısacası bankadan gelen mesajları alamazsınız. Zaten banka sizi bu konuda uyaran mesajlar atacaktır. Sim kart blokesi en çok internet bankacılığını kullananlar için sıkıntı olmaktadır. Maximum kredi kartı veya para card ile aldığınız internet şifresine giriş yapmak için banka size şifre gönderecektir. Bu şifreleri girmezseniz doğrulama yapılmaz ve giriş işlemi başarısız olacaktır. Şifreyi 3 dakika içinde girmeniz gerekiyor.

Eğer sizinde böyle bir sıkıntınız varsa 2 yöntem kullanarak İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  QNB Finansbank IBAN Sorgulama

Sim Bloke Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız ilk yöntem müşteri hizmetlerini aramaktır. 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak hemen sim bloke kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz. İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşüp telefonunuzun sim blokesi olduğunu söylemeniz yeterlidir. Bankaya kayıtlı olan ve sim blokesi olan cep telefonu yanınızda olması gerekiyor. Çünkü banka size bir şifre gönderecektir.

Eğer müşteri hizmetleri ile bu işlemi yapamadıysanız banka şubelerine kimlik ve cep telefonunuzla giderek ister gişe işlemleri, isterseniz de bireysel temsilciden sim kart bloke kaldırma işlemleri yapabilirsiniz.

İş Bankası ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri yapılmamaktadır. Daha önceleri bu işlemlerin yapıldığını ama banka tarafından güvenlik için sıkıntı olacağı için bu işlemlerin iptal edildiğini de söylemek isteriz. Bir önceki yazımız olan Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru sayfasına giderek bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.