Uygun Banka Kredi

Devlet Destekli Evlenme Kredisi Nasıl Alınır?

04.01.2020
24
Devlet Destekli Evlenme Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Evlenme Kredisi Nasıl Alınır? Evlilik kredisi için hangi şartlara uygun müşteri olmamız gerekiyor. Şimdi sizlere bu konu ve kredi hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde devlet destekli olarak verilen kredilerden birisi de evlilik kredisidir. Evlenme çağına gelen vatandaşlarımız evlenmek için gücü yoksa devletimiz destek vererek evlilik masraflarını gidermektedirler. Çünkü günümüzde evlenmek gerçekten çok zor. Maddi olarak gücünüzün olması veya bir birikmişinizin olması gerekir. Eğer evlilik için masrafları karşılayacak masrafınız yoksa devlet destekli evlilik kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Düğün masrafları, ihtiyaç masrafları, giyim masrafları, mobilya masrafları gibi birçok masraf için evlenme kredisi alabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu kredilerde bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Sosyal yaşamlarının kalitesinin arttırılması için bir çok destek veren bu kurum üzerinden evlilik kredisi de alabilirsiniz. Bu krediler tamamen faizsiz olarak verilmekte ve ödeyebileceğiniz şekilde geri ödeme sağlayabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlenme Kredisi Şartları Nedir?

Kredi alabilmeniz için bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. İlk evliliğinizi yapmanız ve TC vatandaşı olmanız durumunda başvuru yapabilirsiniz. Devlet destekli evlenme kredisi alacak olan kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olmaları, Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan ceza almamaları ve maddi durumları kötü olmaları gerekiyor. Gerçekten ihtiyaç sahipleri bu krediyi alabilirler. Bunun için muhtarlıklardan fakirlik belgesi alabilirsiniz.

Evlilik Kredisi

Devlet destekli olarak verilen bu kredilerde 10.000 TL destek verilecektir. 18 ile 24 yaş arasında olan ve ilk evliliğini yapan kişiler bu krediden yararlanırlar. Eğer kişi üniversite okuduysa bu yaş sınırı 26 yaşına kadar ilerletilebilir. Aldığınız 10 bin tl kredi 1 yıl geri ödemesiz olarak toplamda 5 yıl verilmektedir. Evlilik yapan çiftler bir yıl içinde çocuk yaparlarsa bu kredi ödemesi 1 yıl daha ertelenebilir. Bu durumda kredi aldıktan 2 yıl sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Ödemeleri kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yapacaksanız. Başvurular da bu bankalar aracılığı ile yapılmaktadır.

İLGİLİ YAZIMIZ  Fibabanka Konut (EV) Kredisi Başvurusu

Düğün Destek Kredisi Veren Bankalar

Devletin verdiği kredilerden ayrıca bankalarda kendi kampanyaları dahilinde evlilik kredisi vermektedir. Evlilik kredisi veren bankalar üzerinden başvuru yapacaksanız kredi şartlarına uygun, kredi notu yüksek, kredi sicilinde sıkıntı olmayan 18 yaş üzerinde bir müşteri olmanız gerekiyor. Bu krediler için herhangi bir üst yaş sınırlaması yoktur. İstediğiniz zaman düğün harcamaları için ve ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Denizbank, Halkbank, İş Bankası, TEB, ING, Odeabank gibi bankalardan düğün kredisi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.