Uygun Banka Kredi

Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi İmkanı Sağlayan Yerler

Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi İmkanı Sağlayan Yerler

Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi varmı ? Banka dışında nereden kredi alabilirsiniz şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım diyorsanız ilk olarak bankaların size neden kredi vermediğini bulmamız gerekiyor. Eğer çözülebilecek bir durum varsa bankalar üzerinde çalışmamızı devam ettirebilirsiniz. Ama eğer çözülecek bir durum yoksa bankalardan kredi almak yerine başka yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bankalar kredi başvurusu yaptığınız zaman sizin TC Kimlik numaranızdan bir sorgulama yapacaktır. Bu sorgulama sonunda bankadan kredi alabilirliğiniz ölçülecektir. Bu ölçme esnasında sizin kredi notunuza bakılacak kredi sicilinize bakılacak ve kredi toplam borçlarınıza bakılacaktır. Eğer bir sıkıntı yoksa krediniz onay alır. Ama eğer bankalarda bu tarz kredilerinizde sıkıntı varsa kredi onayı alamazsınız. Bunun için bazı yöntemleri uygulayarak kredi başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. Şimdi sizlere bu konular hakkında bilgiler verelim.

Borç Kapatma Kredisi Alabilirsiniz

Eğer bankalardan kredi alamama sebebiniz banka borçlarınız ise bu dağınık borçlarınızın çok olmasından dolayı olabilir. Bunun için borç transferi kredisi dediğimiz kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Tüm banka kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz. Bu şekilde kredi sicilinizin de önü açılmış olur ve daha sonraki kredi taleplerinizde daha rahat kullanım yapabilirsiniz.

Borç kapatma kredisini hemen hemen her banka vermektedir. En uygun faiz oranları ile kredi almak istiyorsanız kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank başta olmak üzere Şekerbank, Denizbank, QNB Finansbank, Burgan Bank ve TEB gibi bankalardan da borç kapatma kredisi alarak borçlarınızı tek bir yerde ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alabilir mi?

Bankada kredi alamayan kişilerin büyük çoğunluğu kredi notu yüzünden kredi alamamıştır. Bir bankadan kredi alabilmek için en az 1100 ve üzerinde puanınızın olması gerekiyor. Kredi notu bu puanın altında olan kişiler her bankadan kredi alamazlar.

İLGİLİ YAZIMIZ  Arsa Kredisi Veren Bankalar (İmarlı-İmarsız)

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar vardır. Bu bankaların birincisi Aktifbank’tır. Aktifbank üzerinden 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Kredi notunuzu dert etmeyin sloganı ile hizmet veren bu bankadan internet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. www.nkolaykredi.com adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Fibabanka üzerinden de kefil getirmeniz durumunda 10.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Bu bankanın tek şartı kefil getirmenizdir.

Emekli olan vatandaşlar ise kredi notu düşük olsa bile maaş aldıkları bankadan kredi alabilirler. Bu durumda bir sıkıntı yoktur. Eğer maaş aldığınız banka kredi vermiyorsa kamu bankalarına veya PTT şubesine maaşınızı taşıyabilirsiniz.

Senetle Kredi

Bankalardan kredi alamayanların bir diğer araştırma yaptıkları konulardan birisi de senetle kredi olmuştur. Senetle kredi diye bir şey yoktur. Bu sadece faktoring firmalarının belirli müşterilere verdiği kredilerden birisidir. Eğer sizde bir ipoteğiniz var ve ticari şirketiniz varsa faktoring firmalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu firmalardan yapacağınız kredi başvurusu verdiğiniz teminata göre değişecektir. Verdiğiniz teminat gayrimenkul olduğunda kabul olacaktır. Kredi limiti ekspertiz değerine göre belirlenecektir. Ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Faktoring firmalarından sadece ipotekli ticari kredi kullanabilirsiniz. Bireysel kredi imkanı sağlamamaktadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.