Uygun Banka Kredi

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

24.04.2020
31
Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları ve kredi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ülkemizin kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası tüm müşterilere özel kredi kampanyaları yapmaktadır. Sizde eğer Ziraat Bankası üzerinden iş yeri açma kredisi alacaksanız uygun faizle bu işlemi yapacağınızı söyleyebiliriz. İşyerinizi açarken para ihtiyacınızı bu bankadan alacağınız krediler ile ödeyebilirsiniz.

Bu verilen kredi, bireysel kredi olarak ihtiyaç kredisi adı altında verilecektir. Eğer bir iş yeri açma hayaliniz var ve bu iş yerini açmak istediğinizde para  sıkıntınız varsa hemen bir Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve kredinizi onaylatabilirsiniz. Ayrıca yeni iş yeri açan ve yatırımları için sıkıntı yaşayan kişilerde bu kredileri alabilirler. Bu kredilerde vade 120 ay olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası üzerinden alacağınız iş yeri açma kredilerini ayrıca 3 aydan aya, 6 aydan aya ve seneden seneye ödeme tablosu da oluşturabilirsiniz. Kredileri aldığınız zaman ayrıca 6 ay ödeme ertelemesi de yapabilirsiniz. Bütün bu şartlara uygun olarak kredi almak istiyorsanız banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekiyor. İşte detaylar şu şekildedir.

Ziraat Bankası İş Yeri Açmak İçin Kredi Veriyor

Bu krediyi almak isteyenler için şartlar vardır. Öncelikli olarak banka bu krediyi alıp alamayacağınızı kontrol edecektir. Kredi başvurusu yapan müşterinin kredi notu ve kredi sicili değerlendirilecektir. Kredi değerlendirme sonucu olumsuz olan kişilere bu krediler verilmez. Eğer banka şartlarına uygunsanız bu sefer iş yeriniz ile ilgili şartlara geçilecektir.

Bu krediler iş yeri alacak olan kişilere verilmektedir. Eğer kiracıysanız ve yeni bir iş yeri açtıysanız bu kredileri alamazsınız. 120 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde alacağınız iş yeri banka tarafından ipotek edilecektir. İş yerinizin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 500.000 TL’lik bir iş yeriniz varsa 375.000 TL civarında bir iş yeri açma kredisi kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi iş yeri sahibi olan veya iş yeri alacak olan kişiler bu kredilerden yararlanmaktadır. Çünkü banka vereceği krediye teminat isteyecektir. Kira ile iş yeri açanlar için bu kredi destekleri yoktur. Bu tarz kredileri KOSGEB tarafından alabilirsiniz. KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır adlı yazımızı okuyarak bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  İpotekli Kredi Veren Bankalar Listesi [Araç-Ev-Arsa]

Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunu banka şubelerine giderek yapabilirsiniz. Bu bankadan kredi alacak kişiler nüfus cüzdanı, iş yerinizin vergi levhası ve iş yerinizin tapu fotokopisi ile banka şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişi eğer evli ise eş rızası istenecektir. Eş rızası olmadan kredi alamazsınız. Bu aldığınız kredi ile tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca bir araç alımı falan yapacaksanız bu krediyi aldıktan 3 ay sonra işinizi ve dükkanınızı düzene koyduktan sonra banka şubelerine giderek taşıt kredisi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bu krediler ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize sorabilirsiniz. Sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız sadece banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Bir önceki yazımız olan Esnafa 30.000 TL kredi adlı makalemizi okuyarak bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.