Uygun Banka Kredi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı

17.01.2020
21
Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası bankkart başak çiftçi kredi kartı şartları nelerdir? Devlet bankası olan Ziraat Bankası üzerinden çiftçi kredi kartı almak istiyorsanız bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Bu kredi kartı ile çiftçi olan vatandaşlarımız faizsiz olarak bazı ürünlerde de alışveriş yapabilirler.

Ziraat Bankasının verdiği bu kredi kartı ile mazot alımı, gübre alımı, tohum alımı, balıkçılık işleri için yapacağınız harcamalar için kullanabiliyorsunuz. Banka şubelerinden yapacağınız bu kart başvurusunda banka şartlarına ve politikalarına uygun olan müşterilerin kredi kartı onay alacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kartı Kimlere Verilir?

Ziraat Bankası bu kredi kartını ÇKS belgesi olan ve banka sicili uygun olan müşterilere verecektir. Eğer kredi notunuz ve banka kredi siciliniz kötüyse yaptığınız başvuru onay almayacaktır. Kredi kartı başvurusu için sadece banka şubelerinden kimlik ve çiftçilik evraklarınızla başvuru yapabilirsiniz. TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan tüm vatandaşlarımız bu kredi kartını kullanabilirler.

Çiftçi Kart Özellikleri Nedir?

  • Kredi kartı üzerinden anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız harcamalarda tarım para kazanabilirsiniz. Bu yaptığınız alışverişlerde size indirim fırsatı ve para biriktirme imkanı sunacaktır.
  • Kredi kartı ile mazot, gübre, ilaç vb. harcamalarınızı eğer üye iş yerlerinden yaparsanız kartınıza özel olan vadeli alışveriş hakkından faydalanabilirsiniz.
  • Yaptığınız harcamalarda eğer 5 ay içinde borcunuzu öderseniz, faizsiz olarak ödeme yapmış olacaksınız.
  • Kredi kartı ödemelerini hasat zamanı yani senede bir ödemeli olarak yapabilirsiniz.
  • Kartınızla yaptığınız alışveriş kadar faiz ödemesi yaparsınız.
  • Başvuru için kredi kartı formunu doldurup banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.
İLGİLİ YAZIMIZ  QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu ve Sorgulama | CardFinans

Bankkart Başak Kredi Kartı Ne Kadar Limit Olur?

Bankkart başak kredi kartı, Ziraat Bankası’nın çiftçiler için verdiği çok avantajlı ve uygun faizlerle (bazı dönem faizsiz) ödeme yapacağınız bir kredi kartıdır. Bu karta başvuru yaptıktan sonra merak edilen konulardan birisi de kartın limitidir. Kredi kartı limiti diğer bankalara göre biraz fazla olsa da siz başvuru yaptıktan sonra değerlendirme sonucunda bu bir limit belirlenecektir. Bu limit en az 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişebilir. Tamamen sizin gelir durumunuza ve kredi notunuza göre bu limitler belirlenecektir.

Eğer düşük limit ile kart alırsanız bu kartın alışverişlerini düzenli yapıp gününde ödemeye devam ediniz. Bu şekilde banka sizin düzenli ödemelerinizi gördüğünde kart limitinizi arttıracaktır.

Kredi Kartı Borcunu Ödemezsem Ne Olur?

Bankalardan aldığınız kredi kartlarında aylık veya belirlediğiniz vadelere göre ödemelerini yapmanız gerekmektedir. Normal bireysel müşterilerde aylık ödemeler olurken, çiftçi olan vatandaşlarımızda bu durum kendi belirledikleri vadelere göre ödemesini yapması gerekmektedir.

Kredi kartı ödenmediği zaman banka sizi uyaracak ve kredi notunuza etki edecektir. 90 gün süre içinde hiç ödeme yapmazsanız banka sizi icra bölümüne sevk eder ve kredi kartınızı iptal ederek sizi avukata verir. Bu durumdan sonra banka kara liste müşterisi olursunuz.

Banka kara listede olan kişilerin artık bir daha bankalarda kredi ve kart çalışması yapamayacağını da söylemek istiyoruz. Bu yüzden eğer böyle bir sıkıntıya girerseniz avukatlık olmadan önce banka ile anlaşarak kredi kartı yapılandırması yapabilirsiniz. Çiftçi olan vatandaşlarımıza bu bankadan uygun faizlerle yapılandırma kredileri verilmektedir. Bu şekilde banka sicilinizi bozmadan borçlarınızı bir kere de değil taksitle ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Başvuru yaptıktan sonra 2-3 gün değerlendirme süreci olacaktır. Başvuru yaptığınız bankadaki durumunuza Ziraat Bankası genel müdürlük cevap verecektir. Bu yüzden Ziraat Bankası üzerinden başvuru sonucu sorgulamaları da banka şubesine gitmeden müşteri hizmetlerinizi arayarak öğrenebilirsiniz. 444 00 00 müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kredi sonucu öğrenme ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.