Uygun Banka Kredi

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu | 120 Ay Vade

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu | 120 Ay Vade

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Kampanyası Nasıl Alınır? Uygun Faizlerle yapı kredi konut kredisi başvurusu ve şartları hakkında bilgiler yazımızda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi konut kredisi her yıl olduğu gibi bu yılda en çok başvuru yapılan bankalarında başında gelmektedir. Bu bankanın özellikle konut kredisi için verdiği faiz oranları ve hızlı başvuru seçenekleri müşterileri Yapı Kredi Bankası’na çekmektedir. Sizde eğer yapı kredi bankası üzerinden konut desteği alarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın bazı şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Yapı kredi konut kredisi başvurusu 120 ay vadeye kadar yapılmaktadır. Şimdi sizlere bu bankanın kredi başvuru şartları ve nasıl başvuru yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

Konut Kredisi Başvurusu Şartları Nedir?

Yapı Kredi Bankası üzerinden konut alacaksanız öncelikle konut alacağınız evin krediye uygun olup olmaması önemlidir. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin kredi notu, kredi sicili ve gelir belgesi olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişiler bu kredileri alamazlar.

 • Yapı kredi bankası konut kredisi 120 ay vadeye kadar verilir.
 • Alınacak kredi evin ekspertiz değerinin %80’ine kadardır.
 • %100 konut kredisi almak isteyenler bir başka ipotek vererek kredi talebinde bulunabilir ve %20’lik kısmı bu şekilde ödeyebilir.
 • Konut kredisi kullanacak olan kişinin yaşı en fazla 70 olmalıdır.
 • Konut kredisi ödemelerinizi ve taksitlerinizi siz belirleyebilirsiniz.
 • Balon ödemeli konut kredisi kullanabilirsiniz.
 • Tek başına ev alma imkânı olmayanlar iki kişi ortak olarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu durumda iki kişinin de banka politikasına uygun olması gerekiyor.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası üzerinden konut kredisi alacak olan kişilerin bir gelir belgesi olması gerektiğini söylemiştik. Bu durumda bankaya giderken götüreceğiniz evraklar şu şekildedir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi (Fatura Olabilir-Son 3 ay)
 • Konut Kredisi kullanılacak konutun tapu fotokopisi
 • Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvuru formu
İLGİLİ YAZIMIZ  Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Banka sizden ek teminat veya kefil isterse o kişilerinde evraklarını bankaya vermeniz gerekiyor. Başvurunuzu eksiksiz ve tam dosyalar ile yaparsanız hızlı onay alabilir ve ekspertizi gönderebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ekspertiz ücreti yatırmadan aldığınız eve eksper gitmeyecektir. Kredi onayı aldıktan sonra banka sizin aldığınız eve ekspertizi ücretli gönderecek ve bu ücreti siz peşin ödeyeceksiniz. Ekspertiz ücreti 1.000 TL civarındadır.

10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Gerçek Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 💸

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Bu bankadan alacağınız konut kredisi en fazla 120 ay vadeli olacaktır. Uygulanan aylık faiz %1.09 faiz oranı ile belirtilmiştir. 100.000 TL 120 aylık bir konu kredisinde aylık 1.497 TL ödeme yapabilirsiniz. Bu faiz oranı 1-2 puan daha düşebilir. Bunu düşürmek için kredi notunuzun çok iyi olması ve banka müşterisi olmanız gerekmektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası üzerinden değişik yöntemler ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ama sizlere önereceğimiz tek başvuru kanalı banka şubeleridir. Çünkü bu bankadan internet üzerinden, SMS ile ve internet bankacılığından da konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu tarz kredilerde detaylı bir araştırma ve değerlendirme olacağı için evraklarınız ile banka şubesine giderek başvurunuzu yapınız. Sistemin otomatik olarak olumsuz yanıt vermesi sizin kredi notunuzu düşürebilir. Kredi başvurusu ve Kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerini www.yapikredi.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.