uygunbankakredi
Uygun Taşıt Kredisi 2020 (Veren Bankalar, Başvuru)
Rastgele Yazı

Uygun Taşıt Kredisi 2020 (Veren Bankalar, Başvuru)

Uygun Taşıt Kredisi 2020 (Veren Bankalar, Başvuru)

Uygun Taşıt Kredisi Veren bankalar hangileridir? Uygun kredi almak için hangi bankalardan başvuru yapmalıyım? Sıfır ve 2.el araç alımlarınızda hangi krediye başvuru yapmalısınız? Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bankalardan taşıt kredisi almak istediğiniz zaman banka şartlarına uygun müşteri grubunda olmanız gerekmektedir. Hangi tür krediye başvuru yaparsanız yapın banka şartlarına uygun olmazsanız kredi alamazsınız. Bu yazımızda sizlere bu kredilerin başvuru şartlarını ve kolay bir şekilde nasıl başvuru yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

  • Kredi Notunuzun düzenli olması gerekir.
  • 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
  • C vatandaşı olmanız gerekir.
  • Gelir belgenizin olması gerekir.
  • Kredi sicilinizde sıkıntı olmaması gerekir.
  • Bankalardan dolayı icralık olmamanız gerekir.
  • Başka bir yerde icralık dosyanızın olmaması gerekir.
  • Hesaplarınızda e-haciz olmaması gerekir.

Eğer bu şartlara uygun müşteri iseniz kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi kullanarak uygun faiz oranları ile taşıt kredisi alabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank üzerinden sıfır ve ikinci el taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankadan kredi almak için gelir durumunuz ve çalışma durumunuz çok önemlidir. Son 6 ay aynı iş yerinde çalışıyor olmalı ve toplamda da geçmişinizde 1 senelik sigorta geçmişinizin olması gerekiyor. Kredi notu 1100 ve üzerinde olanlar ile kredi notu 0 olanlar bu kredi başvurusunda bulunabilirler. Vakıfbank şubelerinden evraklar ile yapacağınız bu başvuru sonucunda 2.el ve sıfır arabanız için kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank taşıt kredisinde 60 aylık bir ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bu krediyi aylık veya 3 aylık ödeme yapabilir hatta ilk taksiti 3 ay erteleyebilirsiniz. Sıfır araçlarda fatura değeri, ikinci el araçlarda ise kasko değeri ile kredi alabilirsiniz. 120.000 TL değerin üzerindeki araçlar için 120.000 TL ‘ye kadar %70’i, 120 bin üzeri için %50’si hesaplanarak size kredi verilecektir.

Vakıfbank ikinci el araçlarda aracın yaşı 60 ay vadeli kredi için 5, 36 ay vadeli kredi için 8 yaş olmalıdır. Alacağınız araç banka tarafından rehin alınır ve borcu bitesiye kadar satamaz ve devir edemezsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Kredi Çekemiyorum Bana Acil Kredi Lazım

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ülkemizin kamu bankası olan Ziraat Bankası en uygun kredi veren bankalar arasında her zaman en başta yer almaktadır. Sizde bu bankadan en uygun faiz oranları ile taşıt kredisi alabilirsiniz.

Sıfır araçlarda ve 5 yaşını aşmamış taşıtlar için kullanılan bu kredide 60 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturabiliyorsunuz. Vakıfbank’ta olduğu gibi aynı değerler üzerinde kredi verilmektedir. Ayrıca bu bankadan alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız zorunludur. Eğer daha uygun faiz oranı istiyorsanız da kasko yaptırabilirsiniz. Başvuru için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi

Uygun faiz oranları dediğimiz zaman aklımıza Halkbank gelmektedir. Halkbank üzerinden sıfır ve ikinci el araçlarınızda taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu bankada 120.000 TL ve üzerindeki değerli araçlarda kredi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Halkbank taşıt kredisi için Halkbank şubesine gidebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi onay aldığınızda da ilk taksiti 2 ay sonra erteleme yapabilirsiniz. Hayalinizdeki aracı almak istiyorsanız Halkbank şubelerine uğramayı unutmayınız.

Şekerbank Taşıt Kredisi

Eğer 2.el taşıt kredisi yaş sınırı sıkıntısı yapıyorsanız ikinci el araçlara 15 yaşına kadar kredi veren Şekerbank’a gidebilirsiniz. Bu bankadan hem sıfır km araçlara hemde alacağınız 15 yaşına kadar olan araçlara 60 ay vadeye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankanın faiz oranları diğerlerine göre fazladır. Ayrıca kredi notuna göre de faiz oranı uygulanmaktadır. Sizde bu bankadan başvuru yapmak istiyorsanız evraklar ile birlikte en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2020

Aşağıda sizlere 40.000 TL taşıt kredisi ve aylık ödeme miktarları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Banka Faiz OranıAylık Taksit
Garanti BBVA%1.991.261 TL
ICBC Bank%1.721.169 TL
Vakıfbank%1.761.182 TL
Ziraat Bankası%1.761.182 TL
Halkbank%1.791.192 TL
TEB%1.771.186 TL
Akbank%1.851.213 TL
Ing%1.891.227 TL
Yapı kredi Bankası%1.991.261 TL
Denizbank%1.991.261 TL
Şekerbank%2.131.311 TL
QNB Finasbank%2.371.397 TL
Odeabank%2.551.464 TL
Fibabanka%2.601.482 TL
İLGİLİ YAZIMIZ  Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yukarıda bankalardan eğer kredi başvurusu yapacaksanız güncel internet sitelerine girerek veya banka şubelerine uğrayarak son faiz oranlarını öğrenmenizi öneririz. Faiz oranları değişebilir. Bu yüzden güncel olarak bakmakta fayda vardır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  5
Bankacı Sergen

Merhaba Ben Sergen Ateşoğlu. Bankacıyım. Sizlere doğru bilgiler paylaşıp bilgilendirmek için buradayım. Yazılarım hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*