Uygun Banka Kredi

Tarla Kredisi Veren Bankalar 2020

Tarla Kredisi Veren Bankalar 2020

Tarla Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Tarla kredisi nasıl alınır? Tarlası olan kişiler kredi alabilir mi? Sizlere bu yazımızda tarla kredisi almak isteyenler için başvuru aşamaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalar ipotekli kredilerde genel olarak ev ipoteği, konut ipoteği, dükkan ipoteği ve arsa ipoteği istemektedir. Tarla ipoteği verip kredi almak veya tarla satın almak istiyorsanız bazı bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tarla ipoteği her banka tarafından kabul edilmemektedir. Eğer sizde tarla kredisi almak istiyorsanız banka şartlarına uygun olup o şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir.

Tarla tapusu üzerinden kredi alacak müşteriler başvuru yaptıktan sonra kredi değerlendirmesine girecektir. Kredi değerlendirmesi olumlu olan kişilerin başvuruları onay alacaktır. Kredi başvurusu olumlu olan durumun 1100 ve üzerinde kredi skoru olması gerekmektedir. Bankalarda icralık durumunuzun olmaması ve bir gelir belgenizin belgelenmiş olması gerekmektedir. Bu sebeple başvuru yapmadan önce kredi notu öğrenmenizi öneriyoruz. Kredi Notu Yükseltme İşlemleri Nasıl Olur? sayfasına giderek düşük kredi notunuzu yükseltme yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Tarla Tapusu Üzerine Kredi Nasıl Çekilir?

Tarla tapusu üzerine kredi alabilmek için tarlanızın da bazı şartlara uygun olması gerekiyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi her bankanın bu krediye onay vermeyeceğini söylemek istiyoruz. Tarla kredisi veren bankalar araştırmanızı yaparak size uygun bankayı bulmanız gerekmektedir. Tarla kredisi başvurusu yapmadan önce hangi bankanın ne kadar faiz oranı ile işlem yapacağını da önceden hesaplayabilirsiniz. Başvurular banka şubelerinden evraklarınız ile yapılmaktadır. Başvuru için bankaya giderken aşağıdaki evrakları götürebilirsiniz.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Tarla ipoteği vereceğiniz mülkün tapusu
 • İpotek edilecek Tarla’nın borcu yoktur kağıdı
 • Daha önceden yapılan ekspertiz raporu
 • İkametgah Belgesi
 • Kredi kullanacak olan kişi eğer evli ise eş rızası da gereklidir.
 • Eşinin gelir belgesi ve kimlik fotokopisi
İLGİLİ YAZIMIZ  İzmir Senetle Borç Para ve Tefeci

Bu evraklarınız ile kredi başvurusunu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Bankalar kredi başvuru formunu size verecektir. Bu formu düzgün bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Tarla Kredisi Çekmek İçin Şartlar Nedir?

Tarla kredisi çekmek için hem sizin uygun olacağınız gibi kredi çekeceğiniz tarlanın da şartlara uygun olması gerekiyor. Değersiz bir tarlanız varsa bankalar kredi vermeyecektir. İşte tarla kredisi için şartlar şu şekildedir.

 • Kredi alacağınız veya ipotek edeceğiniz Tarla’nın belediye sınırları içinde olması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu için Tarla’nın hisseli olmaması gerekiyor.
 • Tarla’nın borcunun olmaması ve üzerinde başka bir ipotek olmaması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin banka politikalarına uygun olması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapacağınız zaman Tarla’nın ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Tarla kredisi alacağınız zaman en fazla 120 ay vade yapabilirsiniz. İpotekli tarla kredisi alacaksanız da en fazla 60 ay vade yapılmaktadır. Çiftçi olan vatandaşlarımız senede 1 ödemeli kredi çekebilirler.

Bu şartlara uygunsanız aşağıdaki bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar kredi başvurunuzu yaptıktan sonra değerlendirmeye alacaklar ve size 2-3 gün içinde kredi sonucu söyleyeceklerdir.

Ziraat Bankası Tarla Kredisi 

Ziraat Bankası Tarla Kredisi başvurusu yapmak için yukarıda şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Kamu bankası olan Ziraat Bankası tüm müşterilerine ayrı kredi kampanyaları yapmaktadır. Tarla ipoteği ile kredi almak istiyorsanız banka şubelerine evraklarınız ile giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tarla kredisi için ilk tercihiniz bu banka olabilir. 60 ay vadeye kadar verilen bu kredilerde Tarla’nın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Aldığınız tarla veya ipotek edeceğiniz tarla banka tarafından ipotek koyulacaktır. Ziraat Bankası kredisi için Tarla’nızı ipotek verecekseniz değerli olması şartı da vardır. Değeri ekspertiz değerinin 100.000 TL üzerinde olması gerekmektedir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Bankaya Gitmeden Kredi Veren Bankalar (Online)

Vakıfbank Tarla Kredisi

Vakıfbank üzerinden de Tarla ve Arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank kamu bankası olmasından dolayı bu kredilerde kampanyalar yapan bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan uygun faiz oranları ile birlikte 60 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. İpotek verdiğiniz tarlanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi vermektedir. Başvurular sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Kredi başvurusu sonrasında onay alırsanız 1 hafta içinde kredi kullanımı yapacaksınız.

Sizlere bu yazımızda Tarla kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. İpotekli Kredi Veren Bankalar Listesi [Araç-Ev-Arsa] yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.