Uygun Banka Kredi

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

12.01.2020
29
Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir? En uygun sigorta yapan şirketler hangileridir? Özel sağlık sigortasını kimler ve hangi şartlarda yaptırmaktadır. Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Özel sağlık sigortası ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Özel sağlık sigortası fiyatlarını merak eden müşteriler genellikle bu araştırmalara girerler. Çünkü SGK üzerinden sağlık bakımı olan müşteriler özel hastanelerde işlem yaptırdığı zaman yüksek ücretler öderler. Eğer sizde özel hastanelerde sıra beklemeden ve ücretsiz işlem yapmak istiyorsanız sağlık sigortanızın olması gerekiyor.

Özel sağlık sigortası birçok firma tarafından yapılmaktadır. Bu firmalar kendilerine göre poliçeler hazırlar ve fiyatlandırmada bu poliçelere göre olur. İnternet üzerinden hangi firmaların sağlık sigortası yaptırdığını bulabilirsiniz. Bu yazımızda da size bu işlemler ve şartlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Bir hastalık veya kaza geçirmeniz durumunda ödeyeceğiniz belirli masraflı sigorta şirketine karşılatmaya Özel sağlık sigortası denir. Ülkede 1’den fazla sigorta şirketi vardır. Özel sağlık sigortası olan bir vatandaş hiç düşünmeden sağlık kuruluşlarına giderek istediği muayeneyi olur ve bir hastalık geçirdiğinde ücretsiz tedavi olur. Bu devlet hastaneleri içinde özel hastaneler için de geçerlidir.

Özel sağlık sigortası yaptıracak olan kişinin yaşı, cinsiyeti ve daha önce bir hastalığı olup olmadığı da çok önemlidir. Bu şekilde ayrıca ödeyeceğiz fiyat belli olacaktır.

Axa Sigorta Özel Sağlık Sigortası

Axa sigorta en çok tercih edilen sağlık sigortasıdır. Axa sigorta özel sağlık sigortası bireysel hizmet verdiği gibi ayrıca ailenize ve 18 yaş altında çocuklarınız içinde ayrı işlem yapmaktadır. Bu sigorta şirketinin çok tavsiye edilmesinin sebebi ise genel olarak her özel hastanede işlem yapılabilmesidir. Online olarak resmi internet sitesi üzerinden bilgilerinizi girerek ne kadar fiyatlandırma olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca size en yakın Axa sigorta anlaşmalı sigorta kurumuna giderek de poliçe fiyatlandırmasını öğrenebilirsiniz. 40 yaşlarında bir sıkıntısı ve sağlık sorunu olmayan bir vatandaşın ortalama olarak sağlık sigortası fiyatı 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişebilir. En sağlıklı fiyatı başvurunuzdan sonra öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  En Uygun Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Özel Sağlık Sigortası Ayakta ve Yatarak Tedavi Hakkında

Genel olarak sağlık sigortalarında merak edilen konulardan birisi de Ayakta ve Yatarak tedavi fiyatlandırması olmuştur. Ayakta tedavide MR, Tomofrofi, sintografi, fizik tedavi, polikinlik, ilaç ve tahlil, röntgen, 6 yaşına kadar olan çocuklar için tedavi ve aşı yaptırması kapsamaktadır. Yatarak tedavi işlemlerinde ise bir ameliyat sonrası yatış veya hastalığınız yüzünden yatış işlemleri için kullanabilirsiniz. Fiyatlandırmalarını yukarıda da söylediğimiz gibi sigorta şirketine başvuru yaptıktan sonra belli olacaktır. Siz ayakta tedavi için veya yatarak tedavi için başvuru yapabilir veya ikisinin de kapsadığı bir poliçeye imza atabilirsiniz.

Yukarıda sizlere özel sağlık sigorta hakkında bilgiler verdik. Axa Sigorta haricinde Anadolu sigorta, Allianz Sigorta, Acı badem sigorta gibi firmalarda çok tercih edilir. Siz eğer fiyatlandırma almak istiyorsanız www.sigortam.net sitesine girip tüm firmaların karşılaştırarak fiyatlandırmasını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.