Uygun Banka Kredi

Ne Kadar Kredi Alabilirim? (İnceleme)

Ne Kadar Kredi Alabilirim? (İnceleme)

Bankalardan ne kadar kredi alabilirim? Hangi bankalardan ne kadar kredi onayı alabilirim? Bankalar kişilere ne kadar kredi verirler? Sizlere yazımızda Ne Kadar Kredi Alabilirim? Bankaların kredi şartları nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz.

Bir bankadan kredi alacaksanız, o bankanın belirlediği şartlara ve limitlere göre işlemler yapacaksanız. Sizlere verilen bu limitlerden onay alabilmeniz için öncelikle kredi notunuza ve kredi sicilinize bakılacağını söylemek istiyoruz. Bankalardan kredi alacağınız zaman en fazla aynı gün içinde 100.000 TL kredi alabilirsiniz. Bu sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Aynı zamanda konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi, ipotekli kredi ve borç kapatma kredisi başvurusu da yapabilir ve bu limitlerde kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankalardan ne kadar kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? sayfasına giderek bu ihtiyaçtaki kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kredi başvurusu yaptığınızda bankalar sizin maaşınıza ve gelirinize göre kredi vereceklerdir. Gelirinizin yarısı kadar taksit ödeyebilirsiniz. 4.000 TL maaş alıyorsanız en fazla kredi taksidiniz 2.000 TL olması gerekiyor. Bazı bankalar bu belirlenen oran durumunda %10 artış da sağlamaktadırlar. Yani en fazla 2.250 lira taksit ödemesi ile birlikte kredi alabilirsiniz. Başvuru yapan kişinin ayrıca kredi borçlarını da tek bir bankaya toplayarak anında işlem yapabilirler. Bu krediler genellikle borç kapatma kredisi olarak verilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise banka şartlarına uygunsanız krediyi gelir belgesiz olarak alabilirsiniz.

Maaşımın Kaç Katına Kadar Kredi Alabilirim?

Emekli olan ve çalışan kişiler, maaşlarının belirli bir katına kadar kredi alabilmektedirler. Maaşınızın bankalar kendi politikalarına göre işlem yapmaktadırlar. Maaşının 40 katına kadar kredi veren banka olduğu gibi maaşınızın 10 katına kadar da kredi veren bankalar vardır. Bunun için bir ihtiyaç kredisi alacağınızda bankanın ne kadar sizlere kredi vereceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu sistem sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Banka Sınavları Ne Zaman? Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer ihtiyaç kredisi değilde, konut veya taşıt kredileri gibi yüksek limitli krediler alacaksanız, bankanın sizin gelirinize ve hane gelirinize göre bu kredilerde onay vereceğini söylemek isteriz. Ama ihtiyaç kredilerinde başvuru yaptığınızda hemen bankalar kredileri alabilirler. 2.500 TL maaşı olan bir müşteri 50.000 TL’ye kadar 20 katı olan bir bankadan kredi çekebilir. Aldığınız kredilerde de en yüksek limiti almak istiyorsanız 60 ay vade yapmanız gerekmektedir.

Kamu Bankaları Ne Kadar Kredi Verir?

İhtiyaç kredisi dahil, diğer tüm bankalardan kredi başvurusu yapacak olan kişiler ilk önce kamu bankalarını araştırırlar. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak kredi başvurusu yapacaksanız, bu bankaların uygun faizlerle kredi verdiğini söylemek isteriz. Bu bankalar kamu bankası olmasından dolayı gelir belgesiz olarak kredi vermezler. Sadece bankalar kendi bankasından maaş alan kişilere uygun faizlerle kredi imkanı sağlarlar ve kimlikle kredi başvurusu için yardımcı olurlar.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yüksek limitli ihtiyaç kredileri vermektedirler. Sizlerde bu bankalardan hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilir, anında onay alabilirsiniz. 200.000 TL’ye kadar ödeyecek gücünüz ve maaşınız varsa bu bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Özel Bankalardan Ne Kadar Kredi Alınır?

Özel bankalar diğer bankalara nazaran daha hızlı kredi kullandırırlar. Her bankanın kendine özel bir kredi politikası vardır. Bu politikalara uygunsanız hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Özel bankalardan en çok tercih edilen Denizbank, QNB Finansbank, İş Bankası, Akbank, TEB, ING gibi bankalardır. İnternetten, Anında, Online Kredi Veren Bankalar sayfasına giderek banka şubesine gitmeden bu bankalardan nasıl kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Gelir Belgesiz Kredi sayfasına giderek de gelir belgesi vermeden nasıl kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz. Özel bankalar aynı gün içinde 50.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi verirler. Daha yüksek krediler için bankaya ipotek vermeniz gerekmektedir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.