Uygun Banka Kredi

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

02.01.2020
38
Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Almak İçin Şartlar Nedir? Kart Başvurusu Yapmadan Önce Kredi Notu Önemli mi? Özel kredi kartları hangi bankalardan veriliyor? Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı araştırmamız sonucunda bilgiler vereceğiz.

Son yıllarda özellikle kredi kartı kullanımında oldukça yüksek verilere ulaşmış durumdayız. Neredeyse artık tüm alışverişlerimizi kredi kartı ile yapmaktayız. Bu durumda da bankalar kredi kartı vermek için birçok kampanya yapmaktadırlar. Kredi kartı almak isteyen kişiler ise banka şartlarına uygun olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olan herkes kredi kartı başvurusu yapabilir. Ama kredi kartı başvurusu yapan kişi eğer banka siciline uygun değilse başvurusu onaylanmayacaktır. Son 2 yıl özellikle kredi kartı almak oldukça zorlaşmıştır. Daha önceleri yoldan geçene diye tabir ettiğimiz söz gibi herkese kredi kartı vermekteydiler. Verdikleri bu kredi kartları yüzünden bankalar büyük bir açık yakaladı ve artık kredi notuna göre bu onayı vermektedirler. Bu yazımızda sizlere kredi kartı başvurusu nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Başvuru şartlarına uygun olup olmadığınızı yazımızı okuyup öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Hangi Bankadan Yapılmalı

Özellikle belirtmek istiyoruz ki tüm bankaların kendine özel kredi kartı çeşitleri vardır. Genel olarak her kredi kartında yıllık aidat ve harcadıkça kazandığınız para puanlar vardır. Ama bazı bankalar aidatsız olarak kredi kartı hizmeti de vermektedir. Eğer siz kredi kartı başvurusu yapacaksanız öncelikle bilmeniz gereken kredi notunuzdur. Daha önce hiçbir banka ile çalışmadıysanız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ama eğer daha önce banka çalışması yaptınız ve icralık olduysanız başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi notu ve kredi sicili kredi kartı almak isteyenler için önemlidir. Ayrıca bazı bankalar gelir belgesiz kredi kartı hizmeti verirken bazı bankalar ise evraksız kredi kartı vermezler. Bu durumda da kolay kredi kartı veren bankaları tercih edebilirsiniz. QNB Finansbank, Akbank Yapı Kredi, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Odeabank gibi bankalardan kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı alabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Fibabanka Konut (EV) Kredisi Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların kredi kartı başvurusu için bir çok yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden istediğinizi ve size en uygun olanını ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunu nereden yaparsanız yapın başvuru sonucu sizin cep telefonunuza olumlu veya olumsuz olarak gelecektir.

Kredi kartı başvurusunda en çok kullanılan yöntem SMS ile başvuru yöntemidir. Ayrıca Müşteri hizmetleri numarası ile, Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı ile, Resmi internet sitesi üzerinden, Banka ATM’sinden ve Banka şubelerinden de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.  Yaptığınız başvuru 5 dakika içinde sonuçlanacaktır.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olacak?

Eğer ilk defa kredi kartı kullanacaksanız bu kredi kartının limiti düşük olabilir. Özellikle 500 TL ile 1.000 TL arasında bir limit alabilirsiniz. Bu düşük limitli kredi kartı sizi korkutmasın. Bu kartı aldığınız zaman düzenli olarak alışveriş yaparsanız ve kredi kartı borcunuzu gününde tam olarak öderseniz 3-4 ay içinde limit arttırma işlemi yapılacaktır. Ayrıca bu kartı kullanırken eğer limit arttırma yapacaksanız nakit avans çekmemeye özen gösteriniz. Nakit avans çekmek kredi kartı için iyi bir şey değildir. Kredi notunuza etki eder. Kredi kartları bir alışveriş kartıdır ve bu kartların ne amaçla kullanıldığını bilmeniz gerekiyor.

Eğer daha önceden de kredi kartı kullanan biriyseniz sizin kullandığınız kredi kartlarına göre limit verilecektir. Özellikle düzenli olarak kredi kartı kullanıcıysanız 10.000 TL gibi bir limitle kredi kartı alabilirsiniz. Eğer borçlanmanız yüksekse ödeyebileceğiniz bir limitte kredi kartı gelecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.