Uygun Banka Kredi

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları

04.01.2020
18
KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvuru ve Şartları Nedir? KOSGEB Faizsiz kredi hakkında merak edilen tüm soruları yazımızda bulabilirsiniz. KOSGEB bildiğiniz gibi devlet destekli olarak iş yeri açmak isteyenlere veya iş yerini büyütmek isteyenlere hibe kredi ve faizsiz kredi veren bir kurumdur. İş yeri açmak isteyenler için ilk durak KOSGEB olmaktadır. KOSGEB kredileri faizsiz olarak devlet desteği ile verilmektedir. Bu krediye isteyen tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilirler. Mevcut iş yeriniz içinde bu kurumdan destek kredileri alarak iş yeri büyütmesi yapabilirsiniz.

KOSGEB Faizsiz Kredi Başvurusu

KOSGEB iş yeri sahipleri için faizsiz kredi desteği vermektedir. KOSGEB 0 faizli kredi başvurusu yapmak için bu kurumun veri tabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Toplamda 50.000 TL ile 100.000 TL arasında KOBİ kredisi olarak verilen bu krediler faizsiz olarak sizlere sunulacaktır. Kredinin ilk 12 ayı ödemesiz sonraki taksitleri 3 aylık ödemelerle 36 ay vade ile faizsiz ödeme gerçekleştireceksiniz.

0 Faizli Kredi Başvurusu Şartları ve Anlaşmalı Bankalar

0 faizli kredi almak istiyorsanız daha önce KOSGEB üzerinden verilen ve esnaf sanatkarlar için özel kampanya olan 30.000 TL’lik devlet desteği aldıysanız bu kredilerden yararlanamazsınız. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan ve şartlara uygun olan esnaflar sıfır faizli kredileri alabilirler. www.kosgeb.gov.tr adresinden kredi hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu kredi için anlaşmalı bankalar şunlardır.

  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi Bankası

İşyeri Açmak İçin KOSGEB Faizsiz Kredi

Yeni iş kurma hayali olan ve iş yeri açmak isteyenler KOSGEB tarafından verilen kredilere başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB yeni iş kuranlara hibe kredi ve faizsiz kredi vermektedir. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız KOSGEB kurumlarına başvuru yapmanız gerekir. Bu kredileri alabilmek için KOSGEB tarafından verilen girişimcilik sertifikası eğitimine girmeniz gerekir. Bu eğitimin derslerine girme zorunluluğu vardır. Dersler bittikten sonra yapılan sınavda geçerli not almanız gerekiyor.

İLGİLİ YAZIMIZ  Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi 2020

KOSGEB kredisine başvurmak için iş yerinizi açmadan da başvuru yapabilirsiniz. İş yerinize ait projeyi sunduktan sonra eğer kabul edilirse ve girişimcilik eğitimini de iyi derece bitirseniz 50.000 TL hibe, 100.000 TL’ye kadar da faizsiz kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz. Her bir kişinin 3 başvuru limiti bulunmaktadır. Projeniz onay almazsa tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Eğer projeniz onaylanır ve KOSGEB kredisi almaya hak kazanırsanız 90 gün içinde iş yerinizi açmanız gerekiyor. Daha sonra KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız ve taahhütnameyi imzalamanız gerekiyor. Projesi kabul olan kişiler ayrıca 100.000 TL faizsiz kredi desteğine başvuru da yapabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.