Uygun Banka Kredi

İş Bankası Konut Kredisi 2020 (Başvuru ve Şartlar)

08.02.2020
24
İş Bankası Konut Kredisi 2020 (Başvuru ve Şartlar)

İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır? İş Bankası Uygun Faizle konut kredisi veriyor mu? Kredi başvuru şartları ve faiz oranları nedir? Şimdi sizlere bu kredi hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde konut kredisi başvuru sayısı son faiz oranlarının düşmesi ile birlikte tekrardan tavan yapmıştır. Sizde eğer konut kredisi alacaksanız iş bankası üzerinden kredi kampanyalarına göz gezdirebilirsiniz. Bu bankanın en güzel yönlerinden birisi kredi başvurusu yaptınız ve onay alıp kullandığınızda 6 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. 6 ay ertelemeli olarak konut kredisi alma imkanınız vardır. Bu durumda bankaya kredi başvurusu sayısı da bir hayli fazla olmuştur. Son güncellenen faiz oranlarından sonra bu banka %1.17 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir. Eğer sizde bu bankadan maaş alan bir müşteriyseniz ve kredi notunuz yüksek ise bu faiz oranı 1-2 puan daha düşebilir. Banka şubesine başvuru yaptıktan sonra bu işlemin ne olacağını öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere bu kredinin başvuru şartlarını ve başvuru aşamalarını verelim.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredisi almak istiyorsanız öncelikle 18 yaşından büyük olmanız ve erkek adaylar içinde askerliğini bitirmiş olması gerekmektedir. Bankanın küçük yaştaki müşterilerine bu şekilde baktığını söylemek isteriz. Bu şarta uygunsanız kredi notunuz ve kredi siciliniz incelenecektir. Kredi notunuz en az 1250 ve üzerinde olması gerekiyor. Ayrıca kredi sicilinizde bir sıkıntı olmaması gerekiyor. Gelir belgenizin de olmasından sonra başvurunuzu banka şubelerinden istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Eğer kredi alacak kişi evli ise ve eşi razı olmuyorsa kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır. Çünkü banka personeli karşısında eşinizin eş rızası belgesini imzalaması gerekiyor. Bu şartlara uygunsanız İş Bankası konut kredisi kullanabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 💸

Kredi Özellikleri Nedir?

Kredi aldığınız evin ekspertiz değerine göre verilecektir. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. 400.000 TL değerinde bir ekspertizi olan eve en fazla 320.000 TL kredi alabilirsiniz. Geri kalan 80.000 TL’lik kısmı bankaya vermeniz gerekiyor. Eğer%100 konut kredisi ile peşinatsız ev kredisi almak istiyorsanız bir başka ipotek de vermeniz gerekiyor. Bu ipotek ev, arsa ve dükkan olabilir. Bu şekilde evin tamamına kredi alabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken sizin aldığınız evin fiyatı değil bankanın gönderdiği ekspertizin fiyatıdır. Sizde eğer bir ev alacaksanız ilk olarak evin ekspertiz değerini araştırmanızı öneririz. Eğer sorun yaşarsanız kredi alamaz ve ekspertiz ücretini siz vereceğiniz için ekspertiz ücreti yanar.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞ Bankası resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız tıklayınız. Burada Ev Kredisine Başvur butonuna tıklayarak sizden istenilen bilgileri girerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa banka şubelerine evraklar ile gitmeniz gerekiyor.

Ayrıca siz en yakın banka şubesine giderek aşağıda vereceğimiz evraklar ile başvuru yapabilirsiniz.

  • İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Formu
  • Gelir Belgesi
  • Kredi Kullanacak Kişinin ve Eşi (Varsa) Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgeleri
  • Alınacak Evin Tapusu
  • Alınacak Evin Tapu Borcu Yoktur Kağıtları
  • Alınacak Evin Üzerinde İpotek Olup, Olmadığını gösteren Belge
  • Eş Rızası
  • Alınacak evin açık adresi ve ekspertize evi gösterecek olan kişinin telefon numarası
  • Ekspertiz Ücreti (1.000 TL civarında)

Bu evraklar ile kredi başvurunuzu en yakın banka şubesinden yapabilirsiniz. Banka sizden ek evrak ve kefil isteyebilir. Bu tamamen bankanın inisiyatifine bağlıdır.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kredi TutarıVadeAylık Taksit
50.000 TL120 AY777 TL
100.000 TL120 AY1.555 TL
200.000 TL120 AY3.110 TL
300.000 TL120 AY4.665 TL
400.000 TL120 AY6.220 TL
500.000 TL120 AY7.775 TL
İLGİLİ YAZIMIZ  En Uzun Vadeli "İhtiyaç Kredisi" Veren Bankalar Listesi

Bu verdiğimiz tablodaki faiz oranları ve hesaplamalar resmi internet sitesi üzerinden alınmıştır. Eğer bu bankadan kredi alacaksanız www.isbank.com.tr adresine girerek güncel faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.  Konut kredisi hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize iletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.