Uygun Banka Kredi

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

25.04.2020
33
İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası işte üniversiteli kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? İş bankası öğrenci kredi kartı almak için şartlar nelerdir? İşte üniversiteli kredi kartı kimlere verilir? Sizlere şimdi bu kredi kartını almak isteyen öğrenci arkadaşlarımızın başvuru şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

İşte Üniversiteli kredi kartı İş bankası’nın öğrencilere verdiği bir karttır. Üniversite öğrencisi olan ve 18 ile 26 yaş arasında olan herkes bu kredi kartını kullanabilir. Öğrencilik dönemlerinde para ihtiyacı olan kişiler bankalardan kredi ve kredi kartı başvurusu nasıl yapılır bunun araştırmasını yapmaktadır. Sizde öğrenciyseniz ve şartlara uygunsanız İŞ Bankası üzerinden bu kredi kartını alabilirsiniz. Bu kredi kartı başvurusunda banka sizden gelir belgesi istemeyecektir. Kredi notu sıfır olan ve daha önceden kart kullanmış olan öğrenciler bu kredi kartını alabilirler. Kredi kartı iş bankası maximum özellikli olarak verilecektir. İlk kez kart alan öğrenci kişiler bu kredi kartlarında yüksek limitler beklemesinler.

Banka başvuru yapan kişinin öğrenci olmasından dolayı düşük limitli olarak kredi kartı verecektir. Düşük limitli kredi kartı aldığınızda bu kartı düzenli kullanırsanız daha sonra yüksek limitlere ulaşabilirsiniz.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız cep telefonunuzdan mesaj atabilirsiniz. Cep telefonunuzdan atacağınız mesaj ile hemen kart sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuza aynen şu mesajı yazmanız gerekmektedir.

  • ÜNİK yazın boşluk bırakın TC KİMLİK yazın 4402’ye gönderin.
İLGİLİ YAZIMIZ  En Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu mesaj sonrasında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer mesaj atacak liranız yoksa resmi internet sitesi üzerinden veya İşte Üniversiteli Facebook sayfası üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Size yakın bir İş Bankası şubesi varsa kimliğiniz ve öğrenci belgeniz ile kredi kartı başvuru formunu doldurup kredi kartınızı istediğinizi bankaya söyleyebilirsiniz. Başvuru sonrası değerlendirmeye alınacak ve 1-2 gün içinde sonuç size gelecektir. Onaylanan kredi kartı verdiğiniz adrese kurye ile gönderilecektir. Bu kredi kartını 26 yaşına kadar olan öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

İş Bankası üzerinden verilen bu kredi kartında öğrenci olduğunuz için düşük limitler ile kredi kartı verilecektir. En düşük limit 500 TL ile 1.000 TL arasında olmaktadır. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra onay alırsanız ne kadar kredi kartı limiti aldığınızı görebilirsiniz. Kredi kartı limitinizi yükseltmek için kart size geldikten sonra ödemelerinizi düzenli yapınız ve bol bol alışveriş yapınız. Daha sonra banka size kredi kartı limitinizi yükseltmek için teklifler verecektir.

İşte Üniversiteli Bankamatik Kartı

Üniversite öğrencisi olan kişiler kredi kartı haricinde ayrıca İş Bankası bankamatik kartı da kullanabilirler. Bu bankamatik kartında hesabınızda para olması durumunda internet alışverişine açtırabilir ve internet üzerinden online ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer bu bankamatik kartınızı düzenli kullanırsanız banka size artı para hesabı açabilir. Bu şekilde nakit avans limitiniz olur ve acil para ihtiyacınızda artı parayı kullanabilirsiniz.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

Her kredi kartında olduğu gibi bu kredi kartını alacak olan kişilerinde merak ettiği konulardan birisi kart aidatı olmaktadır. Eğer sizde kart aidatı merak ediyorsanız işte üniversiteli kredi kartında böyle bir uygulama olmadığını söylemek istiyoruz. Bu kredi kartını alan kişiler yıllık olarak kart aidatı ödemezler. Ayrıca kartın özelliklerinden birisi temassız özellikli karttır. Temassız özellikli kredi kartı ile şifre girmeden ödemelerinizi belirli limite kadar yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde para puan kazanabilir, acil para ihtiyaçlarınızda nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartını kaybederseniz yenisi için başvuru yaptığınızda banka sizden bir ücret almayacaktır.

İLGİLİ YAZIMIZ  QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu ve Sorgulama | CardFinans

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Kapama

İş Bankası kredi kartını almadan önce banka size internet alışverişi için sorular soracaktır. Sizde eğer internet alışverişine bu işlemleri yapmak istemiyorsanız banka ile iletişime geçerek açma veya kapama işlemleri yapabilirsiniz. İnternet alışverişine açma kapama için 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerine gidebilir ve İŞCEP uygulaması üzerinden de işlem yapabilirsiniz. İş Bankası internet bankacılığı üzerinden Kartlarım menüsüne girip Kart Ayarlarım ve oradan da Alışveriş Tercihlerim menüsünden internet alışverişine açma kapama yapabilirsiniz.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Şifremi Unuttum

İş Bankası kredi kartı kullanan müşteriler eğer şifreleri unutursa aşağıdaki yöntemler ile şifre değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

  • 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.
  • Bu numarayı aradıktan sonra çıkan menüde ilk olarak 5 tuşuna, daha sonra 1 tuşuna basmanız gerekecektir. Bu kredi kartı kart işlemleri ve şifre işlemleri menüsüne direk bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.
  • Kart şifresini değiştirmek istediğin kartın numarasını gireceksiniz.
  • Kart numarasını girdikten sonra sizi müşteri temsilcisine bağlayacaklardır.
  • Müşteri temsilcisi size kart şifreniz için birkaç güvenlik sorusu soracaktır. Daha sonra sorular bittikten sonra şifreniz oluşturulması için bir menüye aktarılacaksınız.
  • Kredi kartı şifresi SMS ile size gönderilecektir.
  • Bankanın bireysel müşterisiyseniz burayı tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Bakiye Sorgulama

Eğer kartı kullanmaya başladıysanız bankanız ile iletişime geçerek yapılan her işlemden sonra SMS istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda yaptığınız işlemlerden de haberdar olabilir ve gelen mesajda kredi kartınızın ne kadar limiti olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer hızlı bir şekilde sorgulama yapmak istiyorsanız banka ATM’si, müşteri hizmetleri numarası ve internet bankacılığı üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz. İŞCEP veya Maximum mobil uygulamasını indirerek kredi kartı bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Gerçek Bankalar

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartı borcu ödemesi yapmak istiyorsanız ATM’ler ve banka şubelerinden bu ödemeyi yapabilirsiniz. İş Bankası ATM’leri genellikle her üniversiye kampüsünde en az 2-3 tane olmaktadır. Bu işlemleri bu şekilde yapabilirsiniz. Diğer banka hesaplarınızda para varsa kredi kartı iban numaranıza para göndererek de borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kendi hesabınızda para varsa da işcep mobil uygulaması üzerinden kredi kartı borcunu ödeyebilirsiniz. Kart borçlarınızı gününde öderseniz banka size daha sonra kredi limitleri de açacaktır.

Sizlere bu yazımızda öğrencilerin alabileceği İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verdik. İş Bankası İş Cep İnternet Şifre Alma ve Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Listesi (Başvuru Yap) sayfalarına giderek bu konu hakkında da detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.