Uygun Banka Kredi

İş Bankası EFT İptal Etme İşlemleri

05.03.2020
28
İş Bankası EFT İptal Etme İşlemleri

İş Bankası EFT İptal Etme İşlemleri nasıl yapılır? İş Bankası EFT iptal etmek için ne yapmak gerekiyor? İş Bankası üzerinden EFT iptal etme işlemleri için şartlar nelerdir? Sizleri şimdi herkesin merak ettiği ve EFT yapıldıktan sonra ne kadar süre içinde bu işlemlerin iptal edilmesi durumu hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

EFT işlemleri hepimizin kullandığı ve en çok tercih ettiği para transfer işlemleridir. İş Bankası üzerinden bir başka bankaya para gönderecekseniz bu işlemi EFT ile EFT saatleri içinde yapmış olmanız gerekmektedir. Bu sebepten bu işlem için belirtilen EFT saatleri mevcuttur.

EĞER sizde bu bankadan EFT yaptıysanız ve para karşı tarafın hesabına geçtiyse bu işlemi iptal edemiyorsunuz. Sadece yanlış hesap yazıp, yanlış harf yazdığınız zaman para havuzda kalırsa işlemi iptal edebilirsiniz. Ama yanlış yazılan hesaba para gittiyse de bazı durumlarda işlemleri iptal etmeniz mümkün değildir. Eğer yanlış bir hesaba para gönderdiyseniz bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir. Banka hesaba giden paranın banka şubesini arayarak konu hakkında bilgilendirir ve sizlere para ödemesini geri yapmasını isteyecektir. Bu işlem için hemen başvuru yapmanız gerekiyor.

İş Bankası EFT İPTAL Etme Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT iptal etme işlemleri için ayrıca hafta sonu ve geç eft yaptığınız zamanlarda da hızlı davranıp, paranın havuza gitmeden önce bankaya ulaşıp bu işlemlerin iptalini isteyebilirsiniz. İş Bankası EFT iptal etme işlemleri için ilk yöntem hemen müşteri hizmetlerini aramaktır. Sizde İş Bankası EFT iptal etme işlemleri için 0 850 724 0 724‘ü arayarak direk temsilci ile görüşüp işlemleri yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi Başvurusu

BU İŞLEMLERİ PARA KARŞIYA ULAŞMADAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. GÖNDERİM YAPTIĞINIZ PARA EĞER KARŞI TARAFIN HESABINA DÜŞERSE BU SEFER KİŞİ İLE GÖRÜŞÜP PARANIN SİZE GERİ GÖNDERMESİNİ BEKLEYECEKSİNİZ.

EFT iptal etme işlemleri için bir diğer yöntem ise banka şubeleridir. Sizde banka şubelerinden işlem yaparak hemen iptal işlemleri yapabilirsiniz. EFT iptalleri için banka şubeleri hemen gönderim yaptıktan sonra sizlerin onaylamanız doğrultusunda hemen işleminizi iptal edecektir.

İş Bankası EFT Başka Hesaba Gitti Ne Yapmalı?

İş Bankası üzerinden yaptığınız EFT veya Havale yanlış hesaba giderse hemen bunu bankaya bildirmeniz gerekiyor. Banka da gerekli kişiye ulaşıp hemen paranın geri dönmesi için işlem yapacaktır. Eğer kişi parayı geri ödemek istemiyorsa banka ve siz hukuki işlem yapabilir ve banka hesaplarına bloke koyarak kişiyi icraya verebilirsiniz. Bu sizin hakkınızdır.

İş Bankası İş Cep İnternet Şifre Alma

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru ve Sorgulama | Maximum

Sizlere bu yazımızda İş Bankası EFT İptal Etme İşlemleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şekilde İş bankası üzerinden işlem iptal etme yapabilirsiniz. Bu konu hakkında ŞİKAYET ve ÖNERİ varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

www.uygunbankakredi.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.