Uygun Banka Kredi

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar var mı? İcralık olan kişiler kredi alabilir mi? Avukata düşen ve kara listede olanlara kredi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bankalardan ihtiyaç kredisi dahil tüm kredi ürünlerini alabilmeniz için banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Banka şartlarına uygun olmayan müşterilerin başvuruları onaylanmayacaktır.

Kredi alamayan kişilerin en çok sıkıldıkları durumlardan birisi de icralık olan müşterilerdir. Eğer bankalardan dolayı icralık olduysanız kredi almanız çok zor olacaktır. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler daha önce bankadan kredi ve kredi kartı yüzünden icralık olduysa kara listeye giren müşterilerdir. Kara listeye giren müşterilerin de kredi almaları için bazı şartlar vardır. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Avukatlık Olanlar Nasıl Kredi Alır?

Burada önemli olan icralık durumunuzun nereden olduğudur. Özel bir şirketten eğer avukatlık olduysanız bu bankalar için önemli değildir. Bankalar için önemli olan banka çalışmanızdır. Kredi ve ürünlerini kullanırken borç belli bir süre ödenmezse icraya verileceksiniz.

İcraya verilen müşteriler de artık bankalarda kara listede olan müşterilerdir. Bu müşteriler kara listede oldukları için başvuru yapamazlar. Kredi ve kredi kartı çalışması yapmak istiyorsanız icralık olan borçlarınızı kapatmanız gerekiyor. İcralık olan tüm borçlarınızı kapattıktan sonra bankadan ve kurumdan borcu yoktur kağıdını almanız gerekiyor. Ayrıca icra dairesine giderek de icra düşümünü yapmanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra hemen kredi almak istiyorsanız EMEKLİ olmanız gerekir. Emekli olmayan kişiler ilk olarak kredi kartı alarak kendilerine yeni bir kredi notu oluşturmaları gerekir. Bunun için kredi yerine kredi kartı almayı deneyiniz.

Kredi Harici Ne Yapabilirim?

Eğer emekli değilseniz kredi harici para bulma yollarına gidebilirsiniz. Çevrenizde senetle altın ve senetle kredi veren yerleri bulabilirsiniz. Eğer bir ipoteğiniz varsa faktoring firmalarından kolay bir şekilde ipotekli kredi alabilirsiniz. Bu sizin için uygun bir para bulma yöntemi olabilir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Diyarbakır Senetle Kredi

Ayrıca etrafınızdaki kuyumculardan senetle altın alarak ufak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Şimdi sizlere emekli olanlar için kredi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekli olduğunuzda kartların rengi değişir. Bunun için ilk olarak emekli olduğunuz bankadan kredi almak isteyebilirsiniz. Tüm icralık borçlarınızı kapattıktan sonra bankaya giderek 1 hafta sonra kredinizi kullanabilirsiniz. Bu süreç 1 haftadan daha da düşük olabilir. En fazla 1 hafta içinde başvurunuz onay alacaktır. Bunu da her banka yapmıyor. Aşağıdaki bankalardan emekli maaşı almanız ve bu bankalardan başvuru yapmanız durumunda sadece ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Burgan Bank
 • ICBC Bank
 • PTT Aktifbank
 • PTT Denizbank
 • PTT ING
 • PTT TEB
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

Bu bankalardan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İcralık olan kişiler emekli oldukları taktirde bu bankalardan başvuru yapabilirler. İcralık borçları kapatıp borcu yoktur kağıtları ile başvuru yaptıktan sonra kredi sicilinizin temizlenmesi için banka irdeye işlem gönderecektir. İrdelendikten sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.