Uygun Banka Kredi

Hibe Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nedir?

06.03.2020
27
Hibe Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nedir?

Hibe Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nedir? Hibe kredi almak için hangi bankalardan işlem yapmalıyız? Hibe kredi başvurusu yaptığımız zaman onay işlemleri nasıl oluyor? Sizlere bu yazımızda hibe kredi ile hangi kredileri alabilirsiniz bunun bilgileri vereceğiz.

Bir bankaya gittiğiniz zaman ben hibe kredi istiyorum derseniz banka size kredi vermeyecektir. Bu yüzden bankaya gitmeden önce nereden hibe desteği ile kredi alabilirsiniz bunun araştırmasını yapınız. Bankalar verdikleri paraları geri ödemenizi isterler. Ama hibe krediler geri ödenmeyen ve destek amaçlı verilen kredilerdir. Genellikle devlet tarafından verilir.

Devlet destekli hibe kredi olarak almak istediğiniz kredilerde öne çıkan KOSGEB kredisi olmaktadır. Girişimci olmak isteyen veya yeni bir iş kurmak isteyen herkese bu kurum tarafından destek kredileri verilmektedir. Sizde şartlara uygun olmanız durumunda devletin verdiği KOSGEB kredilerini alabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredisi banka borçlarınız için değil, bir iş kurmak için verilen krediye denilmektedir. 18 yaşından büyük olan ve bir iş yeri açma hayali olan herkes bu kredilere başvuru yapabilmektedir. KOSGEB kredisi alacak olan kişiler ayrıca yapacakları işin bu sektörde desteklenip, desteklenmediğini de öğrenmesi gerekiyor. Eğer sektörünüz destekleniyorsa hemen başvurunuzu KOSGEB kurumlarına veya İŞKUR kurumlarına yapabilirsiniz.

Eğer başvurunuz kabul olursa size hemen para vermeyeceklerdir. Bu durumdan sonra bu kurumun yaptığı girişimcilik eğitimlerine giriş yapmanız gerekecektir. KOSGEB kredisi girişimcilik eğitimi alan kişiler, bu derslere girmek zorunda ve derslerin sonundaki sınavları başarılı bir şekilde bitirmek zorundadır. Ancak bu durumda KOSGEB kredisi almaya hak kazanacaksınız.

KOSGEB Hibe Kredi Ne Kadar? Kimlere Veriliyor?

KOSGEB hibe kredi miktarı 50.000 TL’dir. Eğer bu krediyi almaya hak kazanırsanız bu kurumun verdiği 100.000 TL faizsiz krediyi de alabilir ve 2 yıl ödemesiz 72 ay vadeli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Hibe KOSGEB kredisini alacak olan kişiler TC vatandaşı olması gerekiyor. TC vatandaşları ve 18 yaşından küçük olan kişiler bu kredilere başvuru yapamazlar. Daha çok genç ve kadın girişimcilere öncelik tanınarak destek olunmaktadır. Tüm vatandaşlarımızın başvuru yapabildiğini de söylemek istiyoruz. Eğer sizde KOSGEB kredisi alacaksanız hemen en yakın KOSGEB kurumuna giderek başvuru için ilk adımı atabilirsiniz.

  • Eğer çiftçilik işi ile uğraşıyorsanız bankalardan çiftçi hibe kredileri alabilirsiniz. Bunun için Genç Çiftçi Hibe Kredi Destek yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

KOSGEB Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Üst metinde söylediğimiz gibi KOSGEB üzerinden eğer hibe kredi almaya hak kazanırsanız kuracağınız iş modeline göre bu kurum size 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi de verecektir. Ama direk giderek 100.000 TL krediyi alamazsınız. Sadece hibe desteği almış olan kişiler bu kredilere başvuru yapabilmektedirler.

Bu parayı alan kişiler KOSGEB tarafından desteklendikten sonra iş yerini kurabilir veya kurulu bir düzeni varsa yatırım yaparak işlerini büyütebilirler. Eğer daha önce KOSGEB destekli veya Devlet Destekli bir hibe kredi, faizsiz kredi aldıysanız bu kredi kampanyalarından yararlanamazsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.