Uygun Banka Kredi

Halkbank Konut Kredi Başvuru Şartları Nedir?

Halkbank Konut Kredi Başvuru Şartları Nedir?

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda ev sahibi olma hayali olan herkes için araştırmalarda bulunduk. Ülkemizin en köklü bankalarından ve devlet bankası olan Halkbank özellikle konut kredisi alacak olan müşterilere son yaptığı kredi kampanyası ile müjdeli haber vermiştir. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullanabilirler. Bunun için bankanın şartları mevcuttur.

Hem kredi hem de müşteri şartlarına uygun olan kişiler Halkbank üzerinden konut kredisi başvurusu yaparak hayalindeki evin sahibi olabilirler. Şimdi sizlere bu bankanın kredi başvurusu ile ilgili bilgileri verirken konut kredisi için istenilen evraklar hakkında da bilgiler vereceğiz.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

Halkbank %0.99 faizli konut kredisi almak istiyorsanız 500.000 TL’ye kadar alacağınız krediler için geçerlidir. Ayrıca bu krediyi kullanacak olan kişilerin Halkbank üzerinden maaş almaları gerekiyor. Kredi başvurusu yaptığınızda eğer bu bankadan maaş almıyorsanız %1.19 faiz oranı ile kredi kullanacaksınız. %0.99 faiz oranı ile kredilerde her alacağınız konut için geçerlidir. Ayrıca kredi alacak kişinin banka sicili de çok önemlidir. Banka sicili bozuk olan, bankalardan icralık olanlar konut kredisi alamazlar.

Eğer şartlara uygun müşteri olduğunuzu düşünüyorsanız hemen banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurular sadece bankalardan yapılmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Başvurusu Gerekli Evraklar

Halkbank’tan kredi alacak müşteriler gelir belgeleri, kimlik, alacakları evin tapusu ile alacağı evin tapu müdürlüğünden alınacak borcu yoktur yazısı ile en yakın Halkbank şubesinden başvuru yapabilirler. Kredi sizin aldığınız evin ekspertiz değerine göre verilecektir. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler ekspertiz raporunun %80’ine kadar kredi kullanırken geriye kalan %20’lik kısmı bankaya peşinat olarak vereceklerdir. Bu ekspertiz raporu sizin aldığınız fiyat üzerinden gösterilmeyebilir. Bu yüzden ev almadan önce ekspertiz öncesi evin gerçek değerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca evin krediye uygun olup olmadığını tapu müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Burgan Bank Emekli Kredisi (Başvuru-Şart)

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank %0.99 faiz oranı ile sadece 500.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. 500 bin lira üzerinde başvuru yapacaksanız farklı faiz oranları ile işlem yapacaksınız. Hesaplı evim konut kredisi aldığınız zaman aylık ödeyeceğiniz rakamları aşağıdaki tabloda öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu normalde 180 aya kadar yapılmaktadır. Ama eğer ev sahibi olmak istiyorsanız en ideal vade 120 aydır.

Konut KredisiAylık VadeÖdeme Tutarı
100.000 TL120 Ay1.427 TL
200.000 TL120 Ay2.855 TL
300.000 TL120 Ay4.283 TL
400.000 TL120 Ay5.711 TL
500.000 TL120 Ay7.138 TL

Kredi başvurusu yaptıktan sonra bu faiz oranı ile işlem yapacaksanız verdiğimiz aylık taksitleri ödeyeceksiniz. www.halkbank.com.tr adresinden krediler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

ING Konut Kredisi Başvurusu ve Yapılandırma

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankada?

Ayrıca bu bankadan daha önce yüksek tutarda kredi kullandıysanız bu faiz oranları ile kredi yapılandırması da yapabilirsiniz. Bunun için banka şubesine giderek Halkbank kredi yapılandırma bilgisi alabilirsiniz. Bu yapılandırmayı yaptıktan sonra taksitleriniz azalacaktır. Bu krediler hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.