Uygun Banka Kredi

Halkbank İhtiyaç Kredisi | 2020 Başvuru

Halkbank İhtiyaç Kredisi | 2020 Başvuru

Halkbank İhtiyaç Kredisi almak isteyen müşteriler için hazırladığımız bu yazımızda işinize ve maaşınıza göre nasıl kredi alırsınız bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Halkbank ihtiyaç kredi Türkiye’deki en uygun faizle kredi kampanyalarından birisidir. Bu kampanyaya katılmak isteyenler maaş müşterisi olduklarında ayrı, banka dışı müşteri olduklarında ayrı faiz oranları ile kredi alacaklardır. Her bankada olduğu gibi Halkbank üzerinden de ihtiyaç kredisi alacaksanız bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor. Emekli ve kamu personellerine de ayrı kredi kampanyası yapan bu bankadan nasıl başvuru yapabilirsiniz şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

Halkbank İhtiyaç Kredi Şartlar

Kredi alabilmeniz için ilk olarak bir gelirinizin olması gerekiyor. Bu banka çalışmayanlara ve ev hanımlarına kredi veren bir banka değildir. Düzenli olarak gelirinizin olması durumunda ilk olarak başvuru yapacağınızı söylemek istiyoruz. Bu şarta uygun olan müşteri ise Halkbank ihtiyaç kredisi alması için 18 yaşından büyük ve kredi skorunun iyi olması gerekmektedir. Bankalardan dolayı bir icralık durum varsa ve kredi, kredi kartı ödemeleri sıkıntılıysa banka direk olumsuz olarak size kredi cevabını verecektir.

Banka şartlarına uygun olup olmadığınızı kredi notunuzu sorgulayarak yapabilirsiniz. Eğer banka politikasına uygun müşteri olduğunuzda bu bankadan 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceksiniz.

Kredi başvurusu yapacak olan kişi emekli ise bu kişi emekli maaşını bu bankadan alması gerekiyor. Eğer maaş şubesi Halkbank değilse hemen bankaya taşıma yapması gerekmektedir. Emekliler maaş aldıklarında uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredilerini istedikleri zaman kimlikleriyle birlikte istedikleri Halkbank şubesinden alabilirler.

İLGİLİ YAZIMIZ  Senetle Araba Veren Galeriler [Kampanya]

Halkbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri 2020

2020 yılında Halkbank üzerinden bireysel kredi alacaksanız birçok kampanyaya başvuru yapabilirsiniz. Şartlara uygun ve kampanyaya uygun müşteriyseniz hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Hızlı Kredi, Mutlu Emekli Kredisi, Maaşını Halkbank’tan alanlara Özel Kredi, Kamu çalışanlarına özel kredi, ipotekli kredi, Özel sektör çalışanlarına kredi gibi kampanyalara size özel olana başvuru yapabilirsiniz.

Özel Sektör Çalışanlarına Kredi

Özel sektör çalışanları yukarıda verdiğimiz banka şartlarına uygun olduklarında başvuru yapacaklarsa bu kampanyaya başvuru yapabilirler. 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli verilen bu kredilerde en az 6 aydır aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışan müşteriler kredi alabilmektedirler. Kredi notu 1100 ve 1200 arası olanlar kefille 1201 ve üzerinde olanlar ise bankadan kefilsiz gelir durumuna göre kredi alabilirler. Bu kredilerin şu anki faiz oranı %1.25 olarak bilinmektedir.

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank için en çok başvuru yapılan kredilerden birisi de emekli ihtiyaç kredisi olmuştur. Mutlu emekli ihtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediler sadece bu bankadan emekli maaşı alan müşterilere verilmektedir. Kredi başvurusu yapacaksanız bankadan emekli maaşı almanız gerekiyor. Eğer emekli maaşınız başka bir bankadaysa kredi işlemleri için maaş taşımasını yapmanız gereklidir. 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde %1.19 faiz oranı ile kredi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank emekliye faizsiz kredi vermemektedir. Bu banka diğer kamu bankaları ile birlikte emekli maaşı alanlara 6 maaş avans için devlet destekli kredi verileceği konuşulmaktadır. Ama şuan için bu kredilerin verildiği hakkında bir haber maalesef yoktur.

Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Kamu çalışanları için özel kredi kampanyası yapan Halkbank, devlet memuru olan herkese %1.25 faiz oranı ile kredi vermektedir. 100 bin liraya kadar 60 ay vadeli olarak alacağınız bu kredilerde başvurular sadece banka şubelerinden evraklar ile yapılmaktadır. Ayrıca bu krediler haricinde borç kapatma kredisi olarak da özel kamu çalışanlarına kredi imkanı bu bankadadır.

İLGİLİ YAZIMIZ  Vakıfbank Emekli Kredisi Başvurusu Yapmak

Halkbank Hızlı Kredi Başvurusu

Acil nakit sıkıntınız olduğunda Halkbank’tan Hızlı Kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu krediye internet üzerinden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, mesaj atarak, ATM üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. 15.000 TL’ye kadar verilen ve acil nakit ihtiyaçları için kullanılan bu kredinin faiz oranı diğerlerinden fazladır. Ayrıca bu kredi kredi notu yüksek olan kişilere verilmektedir. 60 ay vadeli olarak verilen bu kredi %1.39 faiz oranı ile bankanın en yüksek faizle kredi verdiği kampanya olmuştur.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız ve yüksek tutarlı kredi almak istiyorsanız banka şubelerine giderek hemen başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler banka şartlarına uygun olmak zorundadırlar. Bankaya giderken eğer Halkbank üzerinden maaş alıyorsanız sadece kimlikle başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer bankadan maaş almıyorsanız kredi başvurusu için evraklarınızı bankaya göndermeniz getirmeniz gerekiyor. Kimlik, Gelir belgesi, ikamet belgeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca SMS ile de düşük limitli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için mesaj kısmına KREDİ TCKN GELİR KREDİ-TUTARI olarak mesajı yazdıktan sonra 3452’ye göndermeniz gerekiyor. Bu şekilde hemen kredi sonucu size bildirilecektir.

Kredi başvurusu için ayrıca www.halkbank.com.tr adresini ve müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Halkbank ATM’si üzerinden de kolay kredi başvurusu yapılmaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Banka şubelerinden başvuru yaptığınız zaman genel olarak banka hemen size başvurunuz hakkında bilgi verir. Ama bazı durumlarda kredileri genel müdürlüklerin onaylaması gerekiyor. Bu durumda da İhtiyaç kredisi almak isteyenler başvuru yaptıktan sonra hemen sonuç öğrenmemektedirler. Bu durumda 0 850 222 0 400’ü arayarak kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca banka şubeleri ve internet bankacılığını kullanarak da ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  30 Yıl Vadeli Şekerbank Konut Kredisi

Halkbank Kredi Ödenmezse Ne Olur?

Bu bankadan maaş alanların genel olarak kredileri maaş aldıkları güne göre ayarlanmaktadır. Bu durumda Halkbank kredileri gününde ödenmesi gerekiyor. Eğer gecikmeli olarak kredi ödemeleri yapıyorsanız banka sizi uyaracak ve kredi notunuzu düşürecektir. Halkbank kredisi ödenmediği zaman 90 gün hiç ödenmediyse de krediniz icraya verilecektir. İcraya verilen krediler avukat tarafından tahsil edilir. Maaşlarınıza ve üzerinize olan tüm mallara icra gönderilebilir. Bu durumda sıkıntı yaşamamak için Halkbank kredi yapılandırması veya kredi dondurma işlemleri yapabilirsiniz. Bu şekilde hem icraya düşmez, hem de kredi sicilinizi bozmazsınız. Bu işlemleri de icraya düştükten sonra yapamazsınız. İcraya düşmeden önce yapmanız gerekiyor. İcraya düşerseniz artık kırmızı kalemli müşteri olacak ve hiçbir bankadan kredi alamayacaksınız.

Halkbank İhtiyaç Kredisi hakkında sizlere bilgiler verdik. Bu bankadan eğer konut kredisi almak istiyorsanız Halkbank Konut Kredisi adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Kredi hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize yazarak sorabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.