Uygun Banka Kredi

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu (100.000 TL)

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu (100.000 TL)

Halkbank Emekli Kredisi son yıllarda emekliler için tercih edilen bir ihtiyaç kredisi olmuştur. Emekli kredisi veren bankaların başında gelen Halkbank kendi bankasından emekli maaşı almak kaydıyla uygun faizlerle kredi imkanı tanımaktadır. Üstelik bu kredileri alacak olan kişilerin kredi notu önemli değildir. Kredi notunuz düşük olsa da emekli kredisi alabilirsiniz.

Emekliye kredi arayışınız varsa ve kamu bankalarından bu işlemi yapmak istiyorsanız emekli maaşınızı bu bankaya taşımak kaydıyla 100.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu limit ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Ayrıca konut kredisi ve taşıt kredisi içinde başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Emekliler için yapılan bu kampanya %1.25 faiz oranı ile işlem yapmaktadır. Maaş bankası Halkbank olmak kaydıyla 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunu banka şartlarına uygun olan emekliler yapabilmektedir. Banka kredi notu fazla önemli olmasa da eğer bir bankadan icralık iseniz bu krediyi alamazsınız. Tüm icralık olan borçlarınızı kapatıp, ekranlardan düşürdükten sonra bu bankada da maaşınız varsa kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyacınız kadar krediyi anında alabilirsiniz.

Halkbank emekli kredisi yaş sınırı 75’dir. Kredi vadesi ile emeklinin yaşının toplamı 75 olmalıdır. Yani 70 yaşındaki bir emekli 60 ay vadeli kredi alırken, 73 yaşındaki bir emekli 2 yıl yani 24 ay vadeli kredi alabilmektedir. Ayrıca hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Yaşınıza göre belirlenen bu sigorta yüksek çıkabilir.

Kredi Ödeme Koşulları ve Başvuru Nedir?

Kredi başvurusu için eğer banka müşterisi iseniz internet üzerinden 15.000 TL’ye kadar, banka şubelerinden 100.000 TL’ye kadar yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra kredi kullanımını da bankalardan yapabilirsiniz. Tahsisli olarak kredi kullanacaksanız %1.25 faiz oranından, kredi tahsis ücreti ödemek istemiyorsanız da %1.30 faiz oranlarından kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Denizbank Kurtaran Hesap Açmak İstiyorum?

Kredi ödemelerini de istediğiniz gibi belirleyebilir ve ilk taksiti 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Kredi taksitleri aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, ara ödemeli gibi seçenekler ile kullanabilir ve ödeme tablosunu oluşturabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Halkbank emekli kredisi sadece kendi müşterilerine kredi verdiği için bankaya giderken sadece kimliğinizi götürmeniz yeterli olacaktır. Eğer ayrı bir geliriniz var ve bu geliri belgeliyorsanız da bankaya giderken götürebilirsiniz. Diğer emekli maaşı bilgileriniz ve ikametgâh belgeleriniz bankada olduğu için götürmenize gerek yoktur. Bu sadece ihtiyaç kredisi (100.000 TL) için geçerlidir. Eğer konut kredisi, taşıt kredisi ve ipotekli kredi gibi krediler alacaksanız da bankaya kimliğiniz dışında alacağınız mülkün evraklarını da götürmeniz gerekiyor.

FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Halkbank Emekli Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki tabloda size güncel faiz oranları ile aylık ödeyeceğiniz tutarlar hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizde bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız güncel faiz oranlarını öğrenmenizi öneririz.

Kredi TutarıVade ve FaizAylık Ödeme
25.000 TL60 Ay %1.25634 TL
25.000 TL60 Ay %1.30644 TL
50.000 TL60 Ay %1.251.270 TL
50.000 TL60 Ay %1.301.290 TL

Halkbank SMS Emekli Kredi Başvurusu

Cep telefonunuzdan 15.000 TL’ye kadar anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi için mesaj atmanız gerekiyor. Cep telefonunuzun mesaj kısmına girip EMEKLI yazıp TC Kimlik numaranızı yazınız boşluk bırakın gelirinizi boşluk bırakın talep edilen tutarı yazınız 3452’ye gönderin. Bu şekilde kredi başvurusunu yapmış olacaksınız.

 Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar 

Yorumlar
  1. aukredi@ gmail.com dedi ki:

    acil kredi ? temas eposta