Uygun Banka Kredi

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme (QR KOD)

03.05.2020
25
Garanti BBVA Kartsız Para Çekme (QR KOD)

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme nasıl yapılır? Garanti BBVA üzerinden QR KOD ve Cep Bank ile para çekme işlemleri yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere bilgiler vereceğiz. 

Garanti Bankası isim değişikliği sonrasında bankacılık sistemini daha çok dijital yapmaya karar vermiştir. Sizlerde bu bankanın müşterisi iseniz kartını ve hesaplarını kullanıyorsunuzdur. Bankadan para çekme ve yatırma işlemlerini banka şubesinden yapabildiğiniz gibi ayrıca Garanti ATM üzerinden de istediğiniz zaman yapabiliyorsunuz. Üstelik kartınızı unutsanız bile cep telefonu üzerindeki uygulamayı kullanarak bu işlemleri yapmanız mümkündür. Cep bank işlemleri, QR Kod işlemleri ve Referans numarası ile para çekme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir.

Garanti ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Garanti BBVA üzerinden para çekme ve yatırma işlemleri yapacaksanız öncelikle limitler dahilinde işlem yapmanız gerekiyor. Garanti BBVA ATM üzerinden müşterilere verilen limitler günlüktür. Şimdi sizlere bu limitler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

  • Banka ATM’si üzerinden 12.000 TL’ye kadar para yatırabilirsiniz. Bu günlük olarak tek bir kişinin TC’si üzerinden yapılmaktadır.
  • Banka ATM’si üzerinden 3.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Banka günlük para çekme limiti 24 saat sonra dolacaktır. Ertesi gün yine 3.000 TL çekebilirsiniz.
  • Bankanın kredi kartını kullanıyorsanız nakit avans limiti 6.000 TL’dir. Bu limit üzerinde işlemleri ertesi gün yapabilir veya hesabınıza internet üzerinden gönderebilirsiniz.
  • Garanti ATM’si üzerinden eğer şans oyunları ödemesi yapacaksanız 5.000 TL’ye kadar limit verilmiştir. Eğer daha fazla limit yapmak istiyorsanız hesabınızda para varsa internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.
  • Garanti BBVA ATM’si üzerinden cep telefonuna TL yükleyecekseniz 1.000 TL’ye kadar işlem yapabilirsiniz.
İLGİLİ YAZIMIZ  Konut Kredisi: Gerekli Evraklar Listesi 2020

Garanti BBVA QR Kod Para Çekme 

Eğer banka kartı veya kredi kartınızı unuttunuz ve acil paraya ihtiyacınız varsa bankanın karekod sistemi sayesinde hemen ATM üzerinden QR KOD ile para çekme işlemleri yapabilirsiniz. Bilindiği gibi bankaların ATM’leri artık bankalardan daha çok tercih edilmektedir. Sizde ATM üzerinden kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuza ihtiyacınız olacaktır. Garanti Cep Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra QR İşlemler menüsüne gelip para gönderme işlemini yapacaksınız. QR menüsünde para çekeceğiniz hesabı seçecek ve daha sonra işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra cep telefonunuzun kamerası açılacaktır. Bir yere basmadan ATM üzerinden işleme geçeceksiniz.

Garanti ATM’sinde QR Kod okuma alanına girip kameranızı tutacaksınız ve işlem kabul olup hemen paranız size verilecektir. Bu basit işlemi kartınız olmadan yapabileceksiniz. QR Kod ile para çekme yapabildiğiniz gibi aynı yöntemler ile hesabınıza para da yatırabilirsiniz. 7 gün 24 saat bu işlemi yapmanız mümkündür.

Garanti Cep Bank İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

QR Kod ile işlem yapamadıysanız cep bank üzerinden de para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bu para çekme işlemlerinde limit 500 TL olarak bilinmektedir. Sizde acil para ihtiyacınız varsa cep telefonunuza göndereceğiniz referans numarası ile para çekebilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız için Garanti BBVA ATM’si gereklidir. Ayrıca cep telefonu, internet bankacılığı şifreniz ve internet bağlantısı olması gerekiyor. ATM önüne geldiğinizde cep telefonunuza gelen parayı çekme menüsünü takip ederek hemen işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler için cep banktan cep telefonunuza para göndermeniz gerekiyor. Telefon numaranız bankaya kayıtlı numara ise bunu yapamazsınız. Ama yanınızda eşiniz veya başka bir arkadaşınız varsa bu kişilere para gönderme yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan

Sizlere bu yazımızda Garanti BBVA Kartsız Para Çekme ve QR KOD ile para çekme işlemleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan işlem yapmak için bu verdiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma Başvuru ve Garanti BBVA Kredi Kartı Borcu Yapılandırma sayfalarına giderek bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.