Uygun Banka Kredi

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Finansbank Konut Kredisi başvurusu yaparken hangi şartlara uymak zorundayız? Kredi başvurusu ve şartlar hakkında bilgiler yazımızda.

Finansbank konut kredisi başvurusu yaparak hayalinizdeki evi alabilirsiniz. Ülkemizdeki her bankanın kendine özel konut kredisi kampanyası vardır. QNB Finansbank’ta özellikle 180 ay vade ile konut kredisi veren bir bankadır. Bu bankadan uygun faizlerle kredi alabilmeniz için bankanın istediği şartlarda müşteri olmanız ve iyi bir gelir belgenizin olması gerekmektedir. QNB Finansbank üzerinden konut kredisi alacak olan kişilerin bu şartlara uygun olması demek kredi notunun yüksek olması, bankalarda icralık bir durum olmaması, kredi başvurusu yapacak olan kişinin geliri iyi olması ve başvuru yapacak olan kişi evli ise eş rızası olması gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan müşteriler banka şubelerinden istedikleri zaman kredi başvurusunu yapabilirler.

QNB Finansbank Ev Kredisi

QNB Finansbank ev kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, ilk olarak evraklarınız ile birlikte banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Evraklar ve kimliğinizle birlikte başvurunuz yapıldıktan sonra değerlendirmeye alınacaksınız. Eğer çok iyi müşteri grubundaysanız hemen krediniz onay alacaktır. Kredi onayı aldıktan sonra şu işlemler sırası ile olacaktır.

  • Onay geldikten sonra banka sizin aldığınız eve ekspertiz gönderecektir. Bu gönderilen ekspertizin ücretini bizzat siz ödeyeceksiniz. Ekspertiz ücreti ödendikten sonra evinize bir değer biçilecek ve bu biçilen değerin %80’ine kadar kredi kullanabileceksiniz.
  • Ekspertiz değeri geldiğinde kredi limiti oluşturulacaktır. Bunun için banka şubesine gideceksiniz ve limit doğrultusunda tapuya ipotek koymak için bankadan evrakları almanız gerekecektir. Evrakları aldıktan sonra tapudan gün alın.
  • Tapu günü bankanın avukatı gelecek ve sizin aldığınız eve ipotek koyacaktır. Bu işlemden sonra tekrar bankaya gidip satıcıya paranızı ödeyebilirsiniz.
İLGİLİ YAZIMIZ  Gelir Belgesiz Kredi 2020 (Hemen Başvur)

Standart Konut Kredisi Başvurusu

Genel olarak müşteriler standart konut kredisi başvurusu yapmaktadırlar. Bu kredide 120 ay vadeye kadar ayrı 121 ay ile 180 ay arasında daha değişik kredi faizleri olacaktır. Tapuda mesken olarak belirtilen tüm gayrimenkuller bu kredilerden yararlanabilir. Aldığınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Yani geriye kalan %20’lik kısmı bankaya peşinat olarak vermeniz gerekiyor. Ekspertiz değeri 400.000 TL olan bir gayrimenkulün kredi tutarı 320.000 TL olarak onaylanacaktır. Geriye kalan 80.000 TL bankaya peşinat olarak verilecektir. Eğer peşinatsız konut kredisi almak istiyorsanız bir başka ipotek verecek gayrimenkul vermeniz ve bu gayrimenkule de ekspertiz gitmesi gerekmektedir. Peşinatı sağlayacak bir başka eviniz varsa bankaya bu evi ipotek vererek peşinatsız kredi alabilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru

QNB Finansbank bilindiği gibi 180 ay vadeye kadar kredi kullandırmaktadır. 120 ay vadeye kadar olan konut kredisinde %1.23 faiz oranı ile işlem yapmaktadır. Eğer 180 ay vadeli konut kredisi alacaksanız %1.41 faiz oranı ile işlem yapılacaktır. Eğer bir ev sahibi olma hayaliniz varsa ve bu hayali kredi ile yapacaksanız en uygun vade 120 ay ve altında olan vadelerdir. 180 ay vade ile herhangi bir kazancınız olmayacaktır. Bunu bankanın resmi internet sitesindeki hesaplamalara girerek de görebilirsiniz. 100.000 TL olan bir konut kredisinde 180 ay vadeli kredi aldığınızda 1.533 TL aylık 275.999 TL toplam ödeme yaparsınız. 100.000 TL 120 ay vadeli konut kredisinde ise aylık 1.598 TL ödeme yaparsınız ve toplam ödemeniz 191.842 TL olur. Gördüğünüz gibi arada büyük bir fark vardır ve taksitlerde bir değişiklik yoktur.

Yukarıda sizlere Finansbank konut kredisi başvurusu hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan bu faiz oranları ile başvuru yapabilirsiniz. Başvurular sadece banka şubelerinden evraklar ile yapılır. 0.99 faiz oranı ile kredi almak istiyorsanız Halkbank Konut Kredisi adlı yazımızı okuyabilirsiniz. ING Konut Kredisi Başvurusu ve Yapılandırma

İLGİLİ YAZIMIZ  Garanti BBVA: Konut (EV) Kredisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.