Uygun Banka Kredi

Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar 2020

Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar 2020

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Emekli olan kişiler hangi bankalardan faizsiz kredi alabilir? Ziraat Bankası ve diğer kamu bankaları faizsiz kredi veriyor mu? Şimdi sizlere bu merak ettiklerinizin cevaplarını vereceğiz.

Emeklilere kamu bankaları üzerinden son günlerde konuşulan konu 10 maaş kredi 3 maaş avans verilmesidir. Bu sadece konuşulan bir konudur ve resmi gazetede yayınlanmamıştır. Eğer bu kredi onayı gelirse sadece kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden bu krediyi alabileceksiniz. Bu bankalarda maaş almanız da şart. Aksi durumda kredi alamazsınız. Bu kredi kampanyası dışında faizsiz olarak kredi veren başka banka yoktur.

Sadece ülkemizde bulunan katılım bankalarından islami şartlara göre faizsiz helal kredi alabilirsiniz. Bu bankalarda faiz işlenmez ve gönül rahatlığı ile kredinizi kullanabilirsiniz. Türkiye’de 6 adet katılım bankası vardır. Bu bankaları sıralarsak;

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalardan Ziraat ve Vakıf Katılım bankaları kamu bankası, Türkiye Finans Bankası’da %100 türk sermayeli bir bankadır. Bu bankalardan kredi alabilmeniz içinde bazı şartlara ihtiyaç vardır. Şimdi sizlere bu şartlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Almak İçin Şartlar Nedir?

Emekli olan kişiler bu bankalardan kredi almak istiyorsa maaş taşımasını bu bankalara yapması gerekiyor. Her bankanın kendi çalışma prensipleri farklıdır. Eğer sizde kredi başvurusu yapacaksanız kredi notunuzun ve kredi sicilinizin uygun olması gerekiyor. Kredi başvurusu yapacak olan emekli en fazla 80 yaşına kadar kredi alabilir. Kredi vadesi ile kendi yaşı toplamı 80 olmak zorundadır. 75 yaşındaki bir kişi 60 ay vadeli kredi kullanırken, 77 yaşındaki bir emekli 60 ay kredi alamaz. Bu kişi 36 ay kadar kredi alabilmektedir. Bu hesaplamalara ve yaşınıza göre emekli kredi limiti uygulanacaktır. Şimdi sizlere en çok tercih edilen bankalar hakkında bilgiler verelim.

İLGİLİ YAZIMIZ  İpotekli Kredi Veren Bankalar Listesi [Araç-Ev-Arsa]

Ziraat ve Vakıf Katılım Emekli Kredisi

Bu iki banka kamu katılım bankası olarak hizmet vermektedir. Kamu bankası olması sebebi ile uygun kar payı oranları vermektedir. Bu bankalardan emekli maaşınızı taşımanız durumunda 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ayrıca konut ve taşıt kredisi de almanız mümkündür. Kredi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Uygun Taşıt Kredisi almak istiyorsanız bu yazımıza gidebilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Emeklilere kredi veren bir diğer bankada Albaraka Türk bankasıdır. Uygun kar payı oranları ile ihtiyaç kredisi adı altında birçok kredi başvurusu yaptırmaktadır. Bu kredi çeşitlerinden biriside Hac ve Umre kredileridir. Eğer emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız ve hac umre ziyareti yapacaksanız tüm masraflar için kredi alabilirsiniz. Kredi 60 ay vadeye kadar verilmektedir. Başvuru sadece banka şubelerinden yapılmaktadır.

Yukarıda sizlere faizsiz emekli kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz. Ziraat bankası üzerinden verilecek olan faizsiz kredi resmi gazetede yayınlanırsa sitemizde haberini bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.