Uygun Banka Kredi

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2020

28.04.2020
53
En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2020

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları nedir? En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası nereden yapılır? Sizlere bu yazımızda En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları ve bu sigortalar hakkında bilmeniz gerekenler için bilgiler vereceğiz.

Türkiye’de motorlu taşıt kullanan herkesin yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşidi vardır. Bu sigortanın adı zorunlu trafik sigortasıdır. Trafik sigortasını alacağınız şirketleri önceden araştırmasını yapar ve ona göre başvuru yaparsınız. Bu sigorta sizin kara yolları içinde yapacağınız veya yaptığınız tüm maddi ve manevi zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Birden fazla firma bu sigortalar için sizlere fiyat vermektedir. Siz hangi sigorta şirketini uygun görürseniz bu firmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda trafik sigortası fiyatlandırmaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Trafik Sigortası Fiyat Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Eğer sizde trafik sigortası yaptıracaksanız bu sigorta primlerinin nasıl hesaplandığını da merak edeceksiniz. Bu fiyatı öğrenmeniz için başvuru yapmanız gerekiyor. Her aracın ve her başvuru yapan kişinin kendi bilgileri dahilinde bir fiyat oluşmaktadır. Sigorta başvurusu yapacağınız zaman aracın hasar durumu, modeli, çıkış yılı, sıfır veya ikinci el araç olması, araç sahibinin trafik sabıkası ve oturduğunuz ilin durumuna göre bir fiyat belirlenecektir.

Aynı şartlara uygun olan bir kişi İstanbul’da ayrı, Afyon’da ayrı fiyat alır. İkametgah ve aracın plakasına göre bu işlemler yapılmaktadır. Bu yüzden araç ve sizin ikametgahınızın nerede olduğu da çok önemlidir. İstanbul kalabalık bir il olduğu için kaza riski daha fazla olduğu için yüksek sigorta primleri çıkacaktır.

İLGİLİ YAZIMIZ  Vakıfbank Güncel Mevduat Faiz Oranları

En Ucuz Trafik Sigortası Bul

Eğer karar verdiyseniz ve sigorta poliçesi yapacaksanız araştırmalarınızın ucuz olması önceliğiniz olacaktır. Yüksek ücret ödemeyelim derken de alacağınız sigorta poliçesinin detaylarına bakmayı ihmal etmeyiniz. Trafik sigortası alma işlemleri hem internet üzerinden yapılır hem de bayiler aracılığı ile yapılır. Size yakın olan bir sigortacı bayisine giderek işlem yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden de işlem yapacaksanız bazı internet sitelerinden teklif alabilirsiniz.

  • Ucuz trafik sigortası almak istiyorsanız www.sigortam.net sitesi tam aradığınız bir site olarak bilinmektedir.

Bu verdiğimiz siteye girerek tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görebilirsiniz ve istediğinizi anında online olarak satın alabilirsiniz. İşlemler için kredi kartı ve banka kartınızın olması yeterlidir.

Daha önceden bir sigorta yaptırdı iseniz ve sigortanız bitmek üzere ise size eski firmanızdan mesaj gelecek ve uygun bir şekilde sigorta almanız için teklif vereceklerdir. Bu sigorta şirketi ile iletişime geçebilir ve teklifini öğrenebilirsiniz. Ayrıca araç muayenesine girecekseniz sigorta yaptırmanız şarttır. 

İl Plaka Koduna Göre En Ucuz Trafik Sigortası Hangisi?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi il plaka koduna göre trafik sigortanızın fiyatı da belli olacaktır. Trafik yoğunluğu olan illerde daha yüksek prim ödersiniz. Aşağıdaki tablo son verilere göre hazırlanmıştır. Bu şekilde ücret hesaplaması yapabilirsiniz.

İl1.Basamak4.Basamak7.Basamak
Adana2.811 TL1.124 TL618 TL
Afyon2.726 TL1.090 TL600 TL
Ankara2.924 TL1.179 TL643 TL
Antalya2.924 TL1.113 TL612 TL
Bursa2.924 TL1.170 TL643TL
Diyarbakır2.783 TL1.113 TL612 TL
İstanbul3.010 TL1.204 TL662 TL
İzmir2.839 TL1.136 TL625 TL
Konya2.783 TL1.113 TL612 TL
Trabzon2.811 TL1.124 TL618 TL
Zonguldak2.754 TL1.102 TL606 TL
İLGİLİ YAZIMIZ  İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar)

En Çok Tercih Edilen Trafik Sigortası Şirketleri

Ülkemizde trafik sigortası yapmak isteyenler ucuz ve güvenilir şirket aramaktadırlar. Genel olarak PTT üzerinden ucuz teklif verildiği söylenmektedir. Sizde PTT üzerinden PTT Kasko başvurusu yaparak güncel kasko fiyatlandırması alabilirsiniz. Kimlik ve ruhsat ile PTT gişelerinden işlem yapabilirsiniz. PTT dışında da ülkemizde çok tercih edilen firmalar vardır. Anadolu Sigorta, Ak sigorta, Halk sigorta, Ziraat Sigorta gibi firmalardan zorunlu trafik sigortası alabilirsiniz. Sigortalar 1 yıllık olarak yapılmaktadır. Yaptığınız sigortaları 12 taksitle de yapabilirsiniz.

Yazımızda sizlere En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Seyahat Sigortası Nedir? Nasıl Yaparım? ve Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir? yazılarımızı da okuyarak bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.