uygunbankakredi
Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar 2020
Rastgele Yazı

Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Emekliler Konut Kredisi Alabilir mi? Emekliye Konut Kredisi veren bankalar hangileridir? Emekliler hangi bankalardan hangi şartlar dahilinde konut kredisi alabilirler? Şimdi sizlere bu konular hakkında bilgiler verelim.

Emekliler konut kredisi almak için bazı bankaların araştırmasını yapmaktadırlar. Emekliler için her bankanın konut kredisi verdiğini söyleyemeyiz. Çünkü emekliler yaşı ve maaşları bakımından yüksek tutarlı konut kredilerinde riskli müşteriler olmaktadırlar. Eğer sizde emekli iseniz ve konut kredisi almak istiyorsanız ilk olarak emekli maaşı aldığınız bankadan şansınızı denemeniz gerekiyor.

Konut kredisi alacak olan kişiler bazı şartları da yerine getirmesi gerekiyor. Öncelikle ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi 80 yaşına kadar bu kredi verilmemektedir. Bankalar emeklilere 60 – 70 yaşları arasında olmanız durumunda konut kredisi alabileceksiniz. Diğer şartlar ise şu şekildedir.

  • Kredi notunuzun düşük olmaması, kredi sicilinizin düzgün olması gerekiyor.
  • Kredi tutarı taksitlerinin hane halkının aylık gelirinin yarısını aşmamış olması gerekiyor.
  • İpotek tahsisi karşılığında kredi alınıyorsa (konut kredileri dahil) eş rızası olması gerekiyor.
  • Eğer hem emekli ve hem de çalışıyorsanız bu belgeyi göstermeniz gerekir. Sözle çalışıyorum derseniz kabul olmayacaktır. Çalıştığınız yerden maaş yazısı alabilirsiniz.

Eğer bu şartlara uygunsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizlere konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Denizbank Emekliye Konut Kredisi

Denizbank emekli kredisi alabilmeniz için bu bankadan maaş almanız ve kredi borcunuzun olmaması gerekiyor. Faizsiz konut kredisi almak istiyorsanız bu bankadan böyle bir kredinin olmadığını söylemek istiyoruz. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse bu bankaya taşıma işlemi yaparak da konut kredisi alabilirsiniz.

Denizbank konut kredisinde 120 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Faiz oranı kredi notunuza göre belli olabilir. Kredi başvurusu sonrasında aldığınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Aldığınız fiyat değil bankanın verdiği ekspertiz değeri üzerinden kredi alabiliyorsunuz. Kredi başvurusunu en yakın Denizbank şubesinden evraklarınız ile işlem yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Uygun İhtiyaç Kredisi 2020 (Hızlı ve Online)

Düşük Faizli Kredi Halkbank’ta

Emekli olan kişiler Halkbank üzerinden %0.99 faiz oranı ile konut kredisi alabilirler. Bu bankadan kredi alacak olan kişiler maaşlarını Halkbank üzerinden alması gerekiyor. Aldığınız bu krediyi ayrıca siz isterseniz 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz. Kredi için belirlenen faiz oranı sadece maaş müşterileri içindir. Konut kredisinde 120 ay vade yapabilirsiniz. Bu bankadan kredi tahsis ücreti alınacaktır. 100.000 TL kredide 500 TL tahsis ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2020

Ülkemizdeki kamu bankalarından olan Ziraat Bankası üzerinden de konut kredi kredisi alabilirsiniz. %0.99 faiz oranı ile 120 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Bu kredi başvurusunda bulunmak isteyen emekliler banka müşterisi olması gerekiyor. Banka müşterisi olmayan kişiler bu faiz oranından yararlanamazlar. Ziraat Bankası konut kredisinde alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredi verecektir. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Geriye kalan %20’lık kısmı bankaya teminat olarak vermeniz gerekiyor. Uzun Vadeli ihtiyaç kredisi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Bankacı Sergen

Merhaba Ben Sergen Ateşoğlu. Bankacıyım. Sizlere doğru bilgiler paylaşıp bilgilendirmek için buradayım. Yazılarım hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • Güler Hanım diyor ki

    Emekliler İçin Kredi Veren Bir diğer bankada Yapı Kredi bankasıdır. Ben yapı krediden maaş alıyorum. İstediğim zaman kredi veriyor.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*