Uygun Banka Kredi

Büyükbaş Hayvancılık Destek Kredisi 2020

Büyükbaş Hayvancılık Destek Kredisi 2020

Büyükbaş Hayvancılık Destek Kredisi her yıl verilen ve her yıl yeni kampanya güncellemesi yapılan bir kredi türüdür. Devlet destekli olarak verilen bu kredilerden ayrıca banka destekli olarak da verilen krediler mevcuttur. Tarım ve hayvancılık kredisi alacak olan kişilere devletimiz bir çok yardım etmektedir. Bu sektörün bırakılmaması ve daha da büyümesi içinde faizsiz krediler ile hibe krediler verilmektedir. Sizde bu kredileri almak istiyorsanız bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor. Şimdi bu krediler ve destekleri hakkında bilgiler verelim.

Genç Çiftçi Kredisi 100.000 TL’ye kadar

Geçen yıllarda 30.000 TL verilen genç çiftçi hibesi artık 100.000 TL’ye kadar verilmektedir. Yalnız bu krediyi alabilmeniz için üniversite mezunu olmanız ve yaşınızın da 41 yaş altında olması gerekiyor. Eğer üniversite mezunu değilseniz devletin verdiği 30.000 TL hibe krediden yararlanabilirsiniz. Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından verilen bu krediler için ÇKS kaydınızın olması da şarttır. Eğer çiftçi kayıt sisteminde kaydınız yoksa yaptırdıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapan genç çiftçi evli ise eşinin de çalışmaması gerekiyor.

Hibe Kredi Verilen Hayvancılık Sektörleri

Genç çiftçi kredisi almak istiyorsanız sadece hayvancılık sektörü için verilmediğini söylemek isteriz. Büyükbaş hayvancılık sektörü, manda yetiştiriciliği, kümes hayvancılığı, koyun ve keçi yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, tesis alımları, harcamalar, ihtiyaçlar ve yatırımlar için kredilerinizi kullanabilirsiniz. Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi adlı yazımızı okuyarak bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Devlet destekli kredilerde başvuru yapacağınız banka Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası aracılığı ile kredi imkanı verilmektedir. Ayrıca devletin verdiği kredilerden hariç bankalarda uygun faizlerle hayvancılık kredisi vermektedir. Bu krediler sadece bankanın politikasına uygun olan müşterilere verilir. Büyükbaş hayvancılık kredisi almak istiyorsanız kredi notunuzun ve kredi sicilinizin iyi olması gerekiyor. Bir icralık durumunuz var veya hacizlik durumunuz varsa bu kredilere başvuru yapsanız bile olumsuz yanıt alacaksınız. Şimdi sizlere en çok başvuru yapılan ve hayvancılık kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

İLGİLİ YAZIMIZ  Araç Kasko Değeri Yüksek Olan Tüm Araçlar

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası ülkemizdeki kamu bankalarından birisidir. 100 yıldan fazladır hizmet veren bu banka hayvancılık kredisi almak isteyenlere de en uygun faizle kredi veren bir bankadır. Bu bankadan tüm ihtiyaçlarınız için acil krediler alabilirsiniz. Ayrıca daha önce bu bankadan kredi aldınız ve düzenli ödediyseniz de her zaman bir kredi limitiniz oluşacaktır. Bu yüzden para sıkıntısı yaşadığınız zaman hemen bankaya gider ve acil sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Ayrıca genç çiftçi kredisi alan kişiler bu bankadan aldıkları hibe kredinin 3 katı kadar faizsiz kredi başvurusu da yapabilir. Bu krediler ve tüm krediler için başvuru banka şubelerinden yapılmaktadır.

Kredi Veren Bankalar

En çok tercih edilen banka Ziraat Bankası’dır. Ama diğer bankalardan da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, İş Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Burgan Bank ve TEB bankalarından kredi başvurusu yapabilir ve uygun faizlerle ihtiyacınız kadar hayvan alımları ve hayvan ihtiyaçları için kredi çekebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.