Uygun Banka Kredi

Burgan Bank Emekli Kredisi (Başvuru-Şart)

Burgan Bank Emekli Kredisi (Başvuru-Şart)

Burgan Bank Emekli Kredisi Başvurusu nasıl yapılır? Burgan Bank emekli kredisi yaş sınırı nedir? Burgan Bank emekliye kaç para kredi veriyor? Sizlere bu yazımızda Burgan Bank üzerinden emekli kredisi için bilgiler vereceğiz.

Emekli kredi başvurusu yapacak olan müşteriler, kredi alacakları zaman emekli kredileri araştırmasını yapmaktadırlar. Sizlerde eğer bir bankadan kredi alacaksanız, emekli kredilerinde en fazla ne kadar onay alabilirsiniz bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Burgan Bank, yeni bir banka olmasından dolayı emekli kredilerinde müşterilerine anında onay vermektedir. Sizde bu bankadan istediğiniz zaman emekli maaşınızın bu bankada olması durumunda burgan bank emekli kredisi kullanabilirsiniz.

100.000 TL’ye kadar verilen bu kredilerde banka 3 ay ertelemeli ve 6 ay vadeli olarak da müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nasıl Alınır? sayfasına giderek daha uygun faizlerle nasıl kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Burgan Bank Emekliye Kredi Başvurusu

Burgan Bank emekliye kredi başvurusu yaptığınızda banka sizin bu bankadan maaş almanızı isteyecektir. Emekli olan müşterilerde emekli maaşınızı bu bankaya taşırsanız hemen kredi başvurunuz yapılacaktır. Emekli maaşınızı taşımak için SGK kurumunu kullanabilir veya e-devlet şifresi üzerinden işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız bu işlemler hemen sizlere sonuç verecektir. Maaş taşıması olduktan sonra hemen kredinizi kullanabilirsiniz.

Eğer emekli maaşınız taşınmıyorsa maaşınızın blokeli olmasından dolayıdır. Maaşınız blokeliyse banka şubenizdeki borcunuz olduğu için bu banka borcunuzu salmayacaktır. Eğer kredi veya kredi kartı borcunuz yoksa da bankadan aldığınız bir promosyon varsa bu sebepten ötürü banka sizin maaşınızı boşa çıkartmaz. Aldığınız promosyonu ve banka borçlarınızı kapattıktan sonra maaşınız boşa çıkacak ve boşa çıkmasından sonra banka değişikliğini yapabileceksiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  Uygun İhtiyaç Kredisi 2020 (Hızlı ve Online)

Burgan Bank Emekli Kredisi İçin Kredi Notu Önemli mi?

Emekli olan müşteriler eğer bu bankaya maaş taşıması yaptılarsa kredi notu düşük olsa bile banka müşterilerine kredi imkanı sunacaktır. Burgan Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacağınız zaman 100.000 TL’ye kadar bu krediden kullanabileceksiniz. Banka size 60 ay vade yapacak ve siz istediğiniz taktirde 3 ay ertelemeli kredi kullanımı yapacaktır. Banka kredi notu haricinde müşterinin kredi siciline bakacaktır. Eğer gecikmeli olarak ödemeleriniz varsa bu ödemelerinizi ödedikten 24 saat sonra kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bankalardan dolayı icralık olanlar, kara listede olanlar da maalesef kredi alamayacaklardır. İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar sayfamıza giderek icra ödemeleri sonrasında hangi bankalardan kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz.

İcralık Emekliye Burgan Bank’tan Kredi 

İcralık olan emekliler, emekli maaşlarını bu bankaya taşıdıktan sonra kendi icralık olan borçlarını öderlerse 1 hafta içinde Burgan Bank üzerinden emekli kredisi kullanabilirler. Bu krediler sadece emekliler için geçerlidir. Sizde eğer bankadan kredi kullanmak istiyorsanız ve emekliyseniz icralık borçlarınızı ödedikten sonra kredi kullanabilirsiniz.

Banka 100.000 TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisi verecektir. Eğer bu kredi limitinden fazla kredi ihtiyacınız varsa ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vereceğiniz ipotek ile değerin ekspertiz değerine göre kredi kullanacaksınız. Ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Burgan Bank üzerinden kullanacağınız bu kredilerde 60 ay vadeli işlem yapılmaktadır.

Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak isteyenler en yakın Burgan Bank şubesine gitmesi gerekmektedir. Bankanın internet sitesi üzerinden veya SMS ile kredi başvurusu yapılmamaktadır. Emekli olan müşterilerin sadece maaş almak istedikleri veya maaş aldıkları banka şubesine giderek kredi başvurusu yapacağını söylemek istiyoruz. Kredi başvurunuz eğer şube onayında kalırsa hemen krediniz hesaba yatacaktır. Ama eğer genel müdürlük onayında değerlendirme olursa 1-4 iş günü içinde sizlere kredi sonucu gelecektir.

İLGİLİ YAZIMIZ  Borç Kapatma ve Transfer Kredisi Veren Bankalar

Burgan Bank PTT Emekli Kredisi

Emekli maaşınız Burgan Bank üzerinden değil, PTT üzerinden alıyorsanız bu bankanın kredi başvurusunu PTT üzerinden yapabilirsiniz. Banka 60 ay vadeye kadar 55.000 TL’ye kadar ptt emekli kredisi vermektedir. Sizde PTT üzerinden emekli maaşı aldığınızda Burgan Bank kredisi kullanabilirsiniz. Bankanın emekliler için kredi yaş sınırı 80 olarak bilinmektedir. Kredi vadesi ile kredi kullanacak olan kişilerin yaşları 80 toplam olması gerekiyor. 5 yıllık vade ile kredi kullanacaksanız 75 yaşında olmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi başvurusu yapacak olan müşteriler emekli maaşlarına göre Burgan Bank dışında da kredi kullanabileceklerdir. Aktifbank, ING ve Denizbank gibi bankaların anlaşmaları ile birlikte anında kredi kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.