Uygun Banka Kredi

Akbank Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme 2020

Akbank Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme 2020

Akbank’ta Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme nasıl olur? Akbank telefon numarası güncelleme işlemleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Akbank ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Akbank üzerinden eğer kredi kartı veya kredi kullandıysanız başvuru yaptığınız zamanki cep telefonu tüm işlemleriniz için geçerli olacak telefonlardan birisi olacaktır. Akbank kayıtlı telefon numarası değiştirmek isteyenler ise,  bazı yöntemleri uygulayarak daha önceki cep telefonu numaralarını güncelleyebilirler.

Akbank cep telefonu numarası sizin işlemler yapmanız için en önemli detaylardan birisidir. İnternet bankacılığı, para gönderme, kredi kullanma, ATM para gönderme ve çekme işlemleri yaparken cep telefonu numaranızın güncel olması ve bu numaranın mesaj atılıyor olması gerekmektedir. Çünkü banka sizin işlemlerinizi onaylamak için cep telefonunuza bir kod gönderecektir. Bu kodu yazarak işleminizi tamamlayacaksınız. Numaranız değiştiyse Akbank üzerinden cep telefonu değiştirme yapmanız gerekiyor.

Akbank Telefon Numarası Güncelleme

Akbank şubelerinden bu işlemleri yapmanız mümkün. Size en yakın Akbank şubesine giderek şu an kullanacağınız cep telefonu ve kimliğinizle birlikte başvurunuzu bırakabilirsiniz. Hemen işleme alacak olan temsilci Akbank numaranızı güncelleyecektir. Bu işlemi ayrıca adres güncelleme içinde yapabilirsiniz. Akbank şubelerinden numara değiştirme formunu doldurduktan sonra artık işlemlerinizi yeni verdiğiniz cep telefonu numarasından yapabileceksiniz. Akbank telefon numarası güncellenmeden önce değiştireceğiniz numaraya banka personeli tarafından bir kod gönderilecektir. Kod geldiğinde onu bankacıya söylerseniz Akbank numara güncelleme işlemlerinizin olduğunu göreceksiniz.

Akbank Numara Değiştirme ATM’den Oluyor mu?

Akbank ATM üzerinden numara değiştirme işlemleri yapılmamaktadır. Sadece kartınızla giriş yaptıktan sonra ATM’de numara değiştirmek için talep edebilirsiniz. Bu talep değerlendirildikten sonra Genel müdürlük tarafından aranacaksınız. Bu şekilde arandıktan sonra numara değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

İLGİLİ YAZIMIZ  5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Akbank Müşteri Hizmetleri İle Telefon Numarası Değiştirme

Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 veya 0 850 222 25 25’i arayarak cep telefonunuzun değiştiğini öğrenebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri numarası ile bu işlemi yapmak için değiştirme yapacağınız numaradan ararsanız size bazı kimlik bilgileri sorulacaktır. Bu işlemler güvenlik amaçlı olup sizin güvenliğinizi test ettikten sonra değiştirme işlemlerini yapacaklardır. 7 gün 24 saat bu işlemleri yapmanız mümkündür. Akbank müşteri hizmetlerini aradığınızda müşteri temsilcisi ile konuşarak numara güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. İşlemleriniz sorunsuz olarak yapıldığında cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek ve bu doğrulama kodunu verdikten sonra artık telefon numaranız güncellenecektir. Müşteri hizmetlerini aramak istiyorsanız ücretli olarak arayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Eğer telefonunuzda TL yoksa veya faturanız üzerindeki dakikalar ile aramak istiyorsanız bu aramayı gerçekleştiremezsiniz. Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için tıklayınız.

İnternetten Oluyor mu?

İnternet üzerinden maalesef bu işlemi yapamazsınız. Çünkü internet bankacılığı ve mobil bankacılık girişi için cep telefonunuza bir kod gelecektir. Bu kodu girmeden bu sistemi açamazsınız. İnternet bankacılığını açmak için diğer telefonunuz da açıksa bu sistem üzerinden bu işlemler güvenlik sebebiyle yapılmamaktadır. Bu sebeple sadece banka şubeleri ve müşteri hizmetleri ile telefon numarası güncellemesi yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Akbank kayıtlı telefon numarası güncellemesi hakkında bilgiler verdik. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bize yazabilirsiniz. Uygunbankakredi.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.