Uygun Banka Kredi

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi nasıl alınır? Devlet destekli hayvancılık kredisi kimlere verilir? 2020 ve 2021 yıllarında verileceği açıklanan bu krediler hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Devlet destekli olarak verilen bu kredilerde aldığınız kredide faizsiz veya hibe olarak işlem yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere 5 yıl geri ödemesiz olarak verilen krediler hakkında bilgiler vereceğiz.

Son başvuru tarihi: 31 Aralık 2020

Hayvancılık Kredisi 2020

Bu krediyi almak istiyorsanız kredi taksitlerini ödeyebilecek bir güçte olmanız ve bir teminatı vermeniz gerekiyor. Eğer kredi başvurunuz kabul olursa kamu bankaları aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kısacası bu kredilerde onay almak istiyorsanız gelir durumunuzun iyi olması ve uzun süredir hayvancılık işleri ile uğraşmanız gerekiyor. Şimdi sizlere hangi alanlarda bu kredileri alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Koyun Yetiştirme Kredisi

Koyun yetiştirmek istiyorsanız devlet destekli olarak 30.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden yapılan bu başvurularda 7 yıl vadeli olarak kredi alabilir, yılda 1 ödemeli olarak borç ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnek Kredisi

Eğer 15 adet inekten az ineğe sahipseniz devlet destekli inek kredisi limiti 30.000 TL’dir. Kamu bankalarından bu krediye başvuru yapabilirsiniz. 30.000 TL krediyi isterseniz süt hayvancılığından isterseniz de besicilikte kullanabilirsiniz.

Tavukçuluk Kredisi

En çok tercih edilen kredilerden birisi de tavukçuluk kredisidir. Salma tavukçuluk ve kapalı sistem tavukçuluk kredisi için en az 1000 tane canlı hayvanınızın olması gerekiyor. Devlet destekli olarak verilen tavuk kredisinde 1000 tane ve üzeri canlı hayvan alımlarınız için devlet geri ödemesiz krediler vermektedir.

Arıcılık Kredisi

Hayvancılık kredileri üzerinden verilen bir diğer kredi çeşidi de arıcılık kredisidir. Arıcılık kredisi 50 kovandan fazla arınızın olması durumunda alabiliyorsunuz. Kamu bankaları haricinde özel bankalardan da arıcılık kredisi alabilirsiniz. Bunun için arı yetiştiriciliği birliğine üye olup o şekilde kredi başvurusu yapmanız gerekiyor.

İLGİLİ YAZIMIZ  Devlet Destekli Tarım Sigortası 2020

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Son yıllarda en çok merak edilen kredi türlerinden birisi 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisidir. Ülkemizde hayvancılığı desteklemek için verilen bu krediler herkese verilmiyor. Özellikle genç olan kişiler ve kadın girişimciler bu kredilerden faydalanabilir. Diğer vatandaşlarımızda bu kredileri alabilir ama öncelik genç ve kadın olan kişileredir.

5 Yıl geri ödemesiz kredi kamu bankaları üzerinden verilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden bu kredileri alabilirsiniz.  Tarım sektörüne en çok destek veren banka Ziraat Bankasıdır. Eğer sizde bu banka üzerinden başvuru yaparsanız kredi limitiniz açılacak ve her sıkıştığınız zaman 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredinizi de kullanabileceksiniz.

Bu krediyi alabilmeniz için Genç Çiftçi Hibe Kredi başvurunuzun olumlu olması gerekiyor. Özellikle 18 ile 41 yaş arasındaki kişilerin bu kredilere daha ilgi gösterdiğini ve daha çok onay aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu krediyi alamayan kişiler özel bankalar olan Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Odeabank, Şekerbank ve Burgan Bank üzerinden de hayvancılık kredisi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.